Кількість українських біженців у Польщі продовжує зростати, але не всі знаходять для себе роботу за спеціальністю. Без знання польської мови та підтвердження своєї кваліфікації влаштуватися на роботу можуть не всі. Проте, є й вакансії, де знання мови необов'язкове, а зарплату роботодавці пропонують за польськими мірками вище мінімальної.
Актуальною навесні є професія робітника у теплиці. Як правило, наймають людей без знання мови для збирання овочів чи полуниці. Зарплата за місяць становитиме від 4 до 5 тис. злотих (27 310 грн – 34 138 грн).
Також можна влаштуватися на склад овочів та фруктів та отримувати по 14,5 злотих (майже 100 грн) на годину, працюючи по 10-12 годин на день. До обов'язків входитиме упаковка овочів у коробки; розміщення коробок на піддони; сортування, контроль якості; етикетування.
У будівельників у Польщі зарплати вищі, ніж на фермі чи у теплицях. Роботодавці пропонують українцям 16-22 злотих за годину (109-150 грн). Будувати потрібні фундаменти для торгових центрів. Знання польської мови є необов'язковим, але буде перевагою.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Можна влаштуватися працювати на фабрику металопластикових вікон та отримувати від 1 200 до 1 400 доларів на місяць (близько 36 419 – 42 489 грн) за збирання та монтаж.
Оскільки серед біженців переважно жінки, то поляки намагаються підібрати для українок вакансії, де робота не фізична. Українські жінки, які приїхали до Польщі, не поспішають працювати у сільському господарстві. Проте вони можуть вибрати для себе підприємство з виготовлення м'ясної або молочної продукції та отримувати 35 700-42000 грн на місяць.
Українцям у Польщі також пропонуються програми оплачуваного стажування. Взяти участь у програмі можуть як абітурієнти, студенти та випускники, так і ті, хто хоче спробувати себе у новій сфері, не витрачаючи на навчання кілька років. Щоб приєднатись до програми стажувань, українцям потрібно заповнити реєстраційну форму за посиланням.
Раніше повідомлялося, як українським біженцям купити квартиру у Польщі в іпотеку.