Куди українські пенсіонери можуть влаштуватися працювати на пенсії, і скільки їм платитимуть

Пенсіонери в Україні, відповідно до закону, мають право працювати та самостійно обирати кількість робочих годин. Оплата праці в таких випадках відбувається пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Куди українські пенсіонери можуть влаштуватися працювати на пенсії, і скільки їм платитимуть - today.ua

Тривалість робочого дня для літніх працівників відрізняється від всіх інших. На прохання співробітників-пенсіонерів роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Залучення пенсіонерів до роботи в нічний час, а також до понаднормової роботи і до роботи у вихідні дні допускається тільки за їх згодою і за умови, якщо це не протипоказано за станом здоров'я.

Робоче місце літнього пенсіонера має бути обладнано відповідними технічними та іншими засобами, що сприяють збереженню його працездатності. Куди українські пенсіонери можуть влаштуватися працювати на пенсії, і скільки їм платитимуть Громадяни похилого віку, які зберегли працездатність і бажають працювати, у разі звернення до державної служби зайнятості, мають право на соціальні послуги щодо пошуку належної роботи, професійної переорієнтації, інформаційних та консультаційних послуг з питань зайнятості населення та соціального страхування. Працівники похилого віку мають право на профілактичні заходи та допомогу по частковому безробіттю відповідно до закону.

Нагадаємо, що 1 квітня в Україні провели перерахунок пенсій 26 000 працюючим пенсіонерам, з них 2,8 тис. - за стажем і заробітною платою після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Середній розмір підвищення склав 184,78 грн.

Працюючим пенсіонерам в Україні не перераховується пенсія у зв'язку з ростом прожиткового мінімуму. Якщо інвалід II або III групи працює, пенсія по інвалідності виплачується у розмірі 90% або відповідно 50% пенсії за віком (обчисленої від стажу і заробітку з урахуванням мінімального розміру і доплати за понаднормовий стаж).

Працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу. При таких умовах можна провести перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, і з заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або з урахуванням страхового стажу та зарплати.

Раніше повідомлялося, що українці можуть оформити і отримувати дві пенсії одразу.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua