Найбільше українських біженців під час війни приїхало до Польщі. За даними польської бази PESEL, понад 100 000 працездатних українців уже влаштувалися на роботу, а це кожен четвертий із тих, хто набув статус біженця.
Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі, уповноважений уряду у справах біженців з України Павло Шефернакер розповів Polskie Radio, що відсоток працевлаштованих українців у Польщі серед біженців є надзвичайно високим.
"Це явище світового значення, коли йдеться про біженців. Такого не було ніде", – наголосив заступник міністра.
При цьому Павло Шефернакер додав, що Польща не одержала від Євросоюзу жодних коштів для допомоги біженцям. При цьому їм уже третій місяць платять щомісячну допомогу, багатьом надають безкоштовне житло. Працевлаштовують у Польщі українців навіть без знання польської мови. На ринку є багато відкритих вакансій пакувальників на склади, збирачів ягід, прибиральниць та різноробочих. Оскільки серед біженців переважно жінки, то умови роботи під них підлаштовують відповідні. Водночас критично не вистачає працівників у сфері будівництва та на виробництві. Ці вакансії до війни займали українські чоловіки, які зараз змушені або йти на фронт, або залишатися вдома через закриті кордони.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вже скоро у Польщі планується підвищення мінімалки та середньої зарплати, що, безумовно, позначиться і на українцях. Так, вже з 1 січня 2023 року мінімальна зарплата у Польщі становитиме 3 416,30 злотих (близько 22,5 тис. грн). Оскільки найчастіше українців оформлюють на мінімальну зарплату, а зверху доплачують відсотки, то їхній дохід буде плюс-мінус таким самим, як і розмір мінімалки.
Раніше повідомлялося, які вакансії пропонують українським біженцям у Чехії, і які у них там зарплати.