Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році

Консервація цього року стане як ніколи актуальною, прогнозують спеціалісти із закупівель та навіть економісти. Те, що раніше було лише смачним додатком до вечері, тепер може стати її невід'ємною частиною. Війна змушує нас затягувати пояси та проявляти креативність.

Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році - today.ua
Pickles

Спеціалісти із закупівель Auchan Україна проаналізувала сезон консервації та порахували скільки цього року обійдеться трилітрова банка солоних огірків.

Огірок - 27, 90 грн за 1 кг

“Минулі роки 80% українського огірка йшло із Херсону, - розказують спеціалісти із закупівель Auchan Україна. - Але вже весною у фермерів з'явилися побоювання, що українські війська не встигнуть звільнити регіон до урожаю. Тож аграрії інших областей вирішили підстрахуватися та висадили достатню кількість огірка в інших регіонах. Тому цього року дефіциту цього овоча в Україні не було”.

У чому ж така винятковість херсонських огірків, чому українські постачальники орієнтувалися саме на цей регіон? В Auchan Україна розказують, що завдяки херсонському клімату овочі там достигають на кілька тижнів раніше. Тому цьогорічний огірковий сезон стартував пізніше. Це, певно, помітили господині. Бо зазвичай вони починали консервацію наприкінці червня.

Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році

Щодо ціни, то цьогоріч вона трохи вища, аніж могла б бути, якби огірок везли із Херсону, розказують спеціалісти Auchan Україна.

Але вцілому огірки, які надійшли у продаж не гірші, за їхні херсонські аналоги. Та і на їх “консерваційних” властивостях зміна “регіону прописки” не позначиться.

Херсонські фермери все ж висадили огірок, проте, на жаль, не змогли його продати. Відомі випадки, коли овоч роздавали населенню, або ж і просто викидали.

Сіль кам'яна - 25 грн за 1 кг

Після того, як була призупинена робота підприємства “Артемсіль”, трапилося дві речі:

  1. Ажіотаж на фоні даної новини.
  2. Відсутність пропозиції та альтернативи на ринку України.

Позиції по більшості видів солі мережам вдалося швидко закрити шляхом імпорту. Наприклад, Auchan Україна підписала контракти із такими країнами як Польща, Румунія, Угорщина, Греція. Але українців найбільше хвилювала саме наявність кам'яної солі.

Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році

У Європі, звідки зараз йде імпорт, домогосподарства її не використовують. Адже немає культури консервування. Кам'яну сіль купують, в основному, для промислових потреб, наприклад, соління риби чи заводської консервації. Її беруть великими партіями. Тому проблемою для закупників було знайти сіль саме в фасуванні для домогосподарств або розфасувати її самостійно.

“У цьому році ми прогнозуємо підвищений попит на товари для консервації. По перше, минулорічні записи у більшості українців вичерпалися. Адже ми вимушені економити. Тож консервація рятувала наш обідній стіл. Ми розуміємо, що і наступна зима не буде легшою для нас, тому українці цього року консервуватимуть багато як ніколи. Прогнозуємо, що особливою популярністю буде користуватися томатна закрутка. Адже на ринку нині дуже обмежена пропозиція томатних паст і соусів. Це пов'язано з окупацією Херсонщини, звідки йшла левова частка українських помідорів. Тому для улюбленого борщу цього року українці частіше консервуватимуть томатний сік чи виготовлятимуть пасту самостійно, - діляться прогнозом спеціалісти-закупівельники Auchan Україна.

Банка 3 л -  42.90 грн, кришка - 179,90 грн за 50 шт.

Цього сезону в найбільшому дефіциті - звичайна 3-літрова скляна банка. Те, що ще минулого року українці роздавали через соцмережі безплатно, цьогоріч - так просто й за гроші не купиш

З початком військових дій закрився один із найбільших заводів скловиробів в Україні. Він зазнав ракетного обстрілу.

Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році

Також через окупацію частини територій, в Україні скоротилося виробництво кришок.

У період дії списку критичного імпорту, з'явився великий дефіцит сировини - металевої жесті, яку для виробництва імпортували з ЄС. У зв'язку з чим, більшість виробників не мали достатньої кількості сировини для виготовлення металевої кришки, діляться закупники Ашан.

Але з усім тим, розказують спеціалісти мережі, зараз потреби покупців повністю покриті.

“Ми знайшли скляну 3 літрову банку із зеленого скла. Нині у нас у продажу широкий асортимент як банок, так і кришок, включаючи кришки з патріотичною символікою”, - коментують у мережі

У розпал консервації клієнти магазинів Ашан навіть не відчули, що в країні була проблема із банкам та кришками.

Крім того, закупівельники як завжди подбали, аби у покупців був широкий вибір овочів для консервації, засолки чи заморозки та супутніх товарів.

Тож, включаємо наш калькулятор. Розрахунки ведемо на одну трилітрову банку:

Огірки (1 кг) - 27,90 грн + сіль (100 г) - 2,50 грн + кришка (1 шт.) 3,60 грн = 34 грн.

Консерваційний калькулятор: скільки обійдеться трилітрова банка солоних огірків у 2022 році

Найдорожче з усього списку обійдеться банка. Якщо вам доведеться купувати ще її, то вартість консервації зросте мало вдвічі - до 76, 90 грн.

Але, на щастя банок на балконах, у гаражах, підвалах та сараях українців ще вдосталь.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи можна використовувати для консервації морську і йодовану сіль.