Комунальні тарифи з 1 травня: скільки українці платитимуть за газ, воду та світло

В Україні вже з 1 травня переглянуть деякі тарифи на електроенергію. Незважаючи на мораторій на підвищення тарифів, влада змушена переглянути платіжки за комунальні послуги. Підвищення тарифів торкнеться поки що не всіх громадян.

Комунальні тарифи з 1 травня: скільки українці платитимуть за газ, воду та світло - today.ua

Тарифи на воду

Водоканали вже понад півроку хочуть підняти тарифи. Хоча офіційної заяви про розмір підвищення ще не було, Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комун послуг, погодилася підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Передбачали, що тарифи підвищуватимуться двома хвилями, і не одразу по всій Україні. Зокрема, на Тернопільщині вже анонсували підвищення вартості води з 1 травня. Так, на засіданні виконавчого комітету Чортківської міської ради було встановлено новий тариф на водопостачання на рівні 34,91 грн. за куб. м.

Комунальні тарифи з 1 травня: скільки українці платитимуть за газ, воду та світло

Тарифи на газ

Наприкінці квітня закінчуються терміни дії довгострокових контрактів на постачання газу побутовим споживачам. Наразі близько 98% споживачів газу є клієнтами "Нафтогазу України" та отримують газ за фіксованою на час війни ціною 7,96 грн за кубометр у рамках мораторію на підвищення вартості тарифів для населення на окремі види комунальних послуг. При цьому такий тариф має діяти ще півроку після закінчення воєнного стану.

Неодноразово повідомлялося, що тарифи на газ після кінця опалювального сезону можуть підвищити, незважаючи на мораторій. Опалювальний сезон завершується вже 30 квітня. Поки що на офіційному сайті Нафтогазу повідомлень про зміну вартості газу немає, як і інформації про зміни тарифів з 1 травня на сайтах інших газопостачальних компаній.

Комунальні тарифи з 1 травня: скільки українці платитимуть за газ, воду та світло

Тарифи на електроенергію

Питання щодо підвищення тарифів на електроенергію в Україні уряд відклав до червня. Це означає, що у травні для громадян нічого не зміниться. Домогосподарства продовжать платити за світло за тарифом 1,44 грн/кВт-год при місячному обсязі споживання до 250 кВт-год.

Наразі обговорюється кілька варіантів нових тарифів на електрику. Серед них: збереження нижньої межі, що діє, і підвищення верхньої до 2,40 грн і 2,80 грн за 1 кВт/год.

При цьому в уряді обіцяють забезпечити захист уразливих категорій споживачів, розробивши відповідні програми цільового соціального захисту.

Раніше у Верховній Раді проговорили, на що реально підуть гроші від підвищення тарифу на електроенергію.