Кому підвищать пенсії після весняної індексації: доплати становитимуть від 85 до 850 гривень

Найближча індексація пенсій відбудеться вже через тиждень. З 1 березня пенсії перерахують 8 млн громадянам. Тим, хто не отримає доплати в березні, доведеться чекати липня. З 1 липня мінімальна пенсія збільшиться на 85 гривень, а максимальна - на 850 гривень.

Кому підвищать пенсії після весняної індексації: доплати становитимуть від 85 до 850 гривень - today.ua

Після 1 березня сума надбавки у всіх буде різною. Комусь пощастить отримати на 1000 гривень більше, а комусь додадуть в межах 100 гривень.

У липні українцям переглянуть прожитковий мінімум, у зв'язку з чим зростуть і пенсії. Мінімальна пенсія за законом не може бути нижчою за прожитковий мінімум, а значить через 5 місяців українські пенсіонери будуть отримувати мінімум 1854 грн. Максимальна пенсія на даний момент становить 17 690 грн, а після 1 липня 2021 року підніметься до 18 540 грн. Кому підвищать пенсії після весняної індексації: доплати становитимуть від 85 до 850 гривень Індексація в березні враховує підвищення пенсій на 11%. Однак, це не стосуватиметься військових, державних службовців, науковців, а також тих, хто отримує максимальну пенсію. Ці категорії громадян можуть розраховувати на надбавки влітку. У квітні відбудеться чергове підвищення пенсійного віку для жінок з 59,5 до 60 років.

Також уряд хоче знизити пенсійний вік для громадян, які були звільнені з роботи менш ніж за півтора року до 60 років. Якщо відповідний закон приймуть, то їм буде дозволено вийти на пенсію у 58,5 років.

Раніше повідомлялося, що власники електронних трудових книжок скаржаться на те, що у них пропадає страховий стаж.

ДЖЕРЕЛОukranews.com