Компенсація за зруйноване під час війни житло: хто отримає гроші першими

Українці, чиє житло постраждало під час війни, отримають компенсацію за матеріальні збитки. Відшкодовувати громадянам втрати держава буде по-різному: від матеріальної компенсації до будівництва нового житла та передачі його у власність. В уряді вже визначили, хто отримає компенсацію першими.

Компенсація за зруйноване під час війни житло: хто отримає гроші першими - today.ua

У законі, який зокрема визначає черговість виплати компенсацій за зруйноване житло, сказано, що першими такі компенсації мають отримати військові та їхні сім'ї, багатодітні сім'ї та люди з інвалідністю. Компенсація за зруйноване під час війни житло: хто отримає гроші першими Коли закон набуде чинності, буде розширено список тих, хто зможе подавати заявки на компенсацію. Нині така можливість є лише у фізичних осіб, а незабаром буде й у юридичних, а також їхніх спадкоємців чи правонаступників. На компенсації зможуть розраховувати і потенційні власники вже зруйнованого житла — ті, хто не встиг оформити право на нерухомість або лише інвестував кошти у будівництво.

Перед тим, як отримати право на компенсацію за зруйноване під час війни житло, потрібно подати заявку на відшкодування збитків. Зробити це можна через портал державних послуг "Дія" або через Центри надання адміністративних послуг (ЦПАУ).

Раніше повідомлялося, що до кінця 2022 року в Ірландії з'являться модульні будинки для українських біженців.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua