Компенсація за оренду житла у Німеччині: яку допомогу можуть отримати українські біженці

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці в Німеччині можуть отримати державну допомогу на оренду житла. Матеріальною підтримкою біженців з цих питань займаються центри зайнятості (Jobcenter). Саме вони покривають українцям витрати на оренду та опалення.

Компенсація за оренду житла у Німеччині: яку допомогу можуть отримати українські біженці - today.ua

У перший рік проживання у Німеччині можна отримувати компенсацію за житло  (оренду) в повному обсязі. Це дає змогу біженцям повністю зосередитися на пошуку роботи або підготовці до працевлаштування (наприклад, підвищенні кваліфікації).

Надалі також можна продовжувати отримувати допомогу на оренду від центру зайнятості, але вона не покриватиме всю вартість житла. Витрати на опалення від початку покриваються лише частково. Тому економити у будь-якому випадку доведеться, бо комунальні послуги в Німеччині недешеві.

Яку компенсацію на оренду житла можна отримати в Німеччині

Розмір допомоги на житло визначається індивідуально і залежить від наступних факторів:

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

  • Сума доходу родини;
  • Розмір орендної плати;
  • Кількість людей, які проживають разом, та їхні доходи.

Компенсація за оренду житла у Німеччині: яку допомогу можуть отримати українські біженці

Якщо ви орендуєте квартиру, орендна плата за яку є завищеною з точки зору центру зайнятості, то Jobcenter може оплачувати орендну плату упродовж кількох місяців, але потім вимагати, щоб ви шукали житло подешевше.

В середньому Jobcenter розраховує на одну людину компенсацію у розмірі до 353 євро. На двох - до 460 євро. На сьогоднішній день однокімнатну квартиру на околиці або в передмісті можна зняти від 500 євро. Але якщо йдеться про великі міста, то аренда тут стартує від 800 євро. Хіба що біженці можуть претендувати на соціальне житло, яке буде мати трохи гірші умови, але тоді центр занятості покриватиме повністю його вартість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При переїзді в орендовану квартиру в Німеччині потрібно самостійно облаштувати помешкання меблями. У Німеччині існують "соціальні торгові центри" (Sozialkaufhäuser), де люди можуть придбати дешеві меблі. Від Jobcenter також можна отримати відшкодування на покупку меблів, написавши відповідну заяву. 

Раніше повідомлялося, що в Німеччині запустили у продаж проїзні за 49 євро.