Українцям по закону належить компенсація за затримку зарплати, або її неповну виплату. За інформацією податкової служби, компенсація має здійснюватися у разі затримки зарплати на один або більше календарних місяців.
За законом, компенсація, яка виплачується платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму, для цілей оподаткування податком на доходи фізосіб – прирівнюється до заробітної плати і має оподатковуватися за ставкою 18%. Про це сказано у ст. 2 закону "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати".
Сума компенсації має бути включена до фонду оплати праці у той місяць, в якому фактично здійснюється її нарахування і виплата.
Нараховується компенсація за затримку зарплати за єдиною формулою: нарахований, але не сплачений грошовий прибуток за місяць (після утримання податків та обов’язкових платежів) множиться на приріст індексу споживчих цін у відсотках.
Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за відомостями Держстату за період несплати доходу. Водночас, індекс споживчих цін за місяць, за який сплачується дохід, до розрахунку не входить. У невиплачених своєчасно доходах за попередні роки сума компенсації має нараховуватися, враховуючи величину зростання рівня індексу споживчих цін.
Нагадаємо, в Україні збільшиться розмір мінімальної зарплати за рахунок скасування премій та надбавок.