Today.ua

Компенсація за втрачене житло під час війни: хто має право, і як подати заявку

Громадянам, в яких унаслідок воєнних дій було зруйноване або пошкоджене житло, матимуть право на компенсацію матеріальних втрат. Компенсація за втрачене житло призначатиметься на підставі заяви від його власника, а також на основі обстеження зруйнованої або пошкодженої житлової нерухомості.

Про те, як усе відбуватиметься, в загальних рисах розповіли на сайті безкоштовної правової допомоги.

Слід сказати, що нормативи і правила визначення компенсації за втрачене житло, а також критерії оцінки руйнувань ще розробляються фахівцями. А наразі можна говорити лише про приблизний алгоритм оцінки пошкоджень і про те, як подати заявку на отримання компенсації.

 Право на компенсацію за втрачене житло мають наступні особи:

Порядок подання заявки на компенсацію за втрачене житло

Оформити заявку і подати можна в мобільному додатку "Дія". Для цього слід зайти в меню "Послуги" – "Пошкоджене майно.

Перш ніж приступати до заповнення цієї форми, слід мати такі дані:

Крім того, заявку можна за таким самим алгоритмом оформити на порталі "Дія", а також у ЦНАП, відвідавши його особисто.

Показники, які будуть оцінювати при визначенні завданої шкоди:

Методика, відповідно до якої буде оцінюватись розмір завданої шкоди, а також визначатись розмір та механізм компенсації, зараз лише розробляється фахівцями. Але відповідний Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури вже почав працювати в Україні. В НБУ відкрито спецрахунок, на який можуть переказувати гроші як фізичні, так і юридичні особи, а також міжнародні організації.

Нагадаємо, квартири, які українці отримуватимуть в рахунок компенсації за втрачене житло, не можна буде продати упродовж трьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ