Today.ua

Компенсація за догляд переселенцям: як отримати виплати за новим місцем проживання

Українці, які під час війни змушені були переїхати на нове місце проживання, та при цьому здійснюють постійний догляд за непрацездатною особою, зможуть отримувати компенсацію за такий догляд під час війни у будь-якому куточку України.

Розрахунок середньомісячного сукупного доходу здійснюватиметься на основі доходів за один квартал, що передує місяцю, що є попереднім до місяця надання згоди здійснювати догляд на непрофесійній основі.

Кабмін затвердив форми документів, які необхідні для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

В Україні право на оформлення допомоги з догляду за літніми людьми старше 80 років та інвалідами І групи мають не лише родичі, а й будь-хто, хто доглядає літню людину. За фінансовою допомогою потрібно звернутися до закладу соціального страхування та відповідного центру соціального забезпечення.

Допомога з догляду за людиною похилого віку в Україні символічна. Сума виплат до війни становила 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а це 1934 х 40% = 1160 грн на місяць.

Щоб отримати допомогу з догляду за літньою людиною або інвалідом, потрібно написати заяву до органів соціального захисту за місцем проживання та надати пакет документів (паспорт, трудову книжку, висновки лікувально-консультативної комісії про те, що стан здоров'я дозволяє заявнику доглядати за непрацездатною особою).

Цей вид допомоги виплачується незалежно від критерію доходу. Період догляду за похилим громадянином, який досяг віку 80 років, зараховується до стажу його опікуна.

Раніше повідомлялося, що в Україні розширили перелік осіб, які мають право на набуття статусу переселенця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ