Кава в Україні рекордно подорожчає через припинення поставок з Колумбії

Автор: Лобанова Єлизавета

Ціни на каву в світі за рік зросли на 55%. Спочатку вартість кавових зерен дорожчала через заморозки в Бразилії, а другою причиною став бунт колумбійських фермерів, які вирішили притримати постачання, щоб продати продукцію за вищою ціною.

Кава в Україні рекордно подорожчає через припинення поставок з Колумбії - today.ua

За інформацією видання Reuters, колумбійські фермери вирішили обмежити постачання навіть за укладеними контрактами, що може спровокувати додатковий стрибок цін на каву.

У липні кліматичні зміни принесли заморозки до Бразилії, до яких не звикли ані тутешні люди, ані тутешні аграрні культури. Морози знищили урожай на більш ніж десятій частині усіх кавових плантацій цієї країни. Тоді ціни на каву підвищилися на 1/3. Наразі у Бразилії, навпаки, очікується посуха, що незрозуміло як скажеться на наступному урожаї.

Колумбія у свою чергу вирішила підзаробити і не виконує зобов'язання як постачальник, підвищивши свої ціни для імпортерів.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Кава в Україні рекордно подорожчає через припинення поставок з КолумбіїСтрибок цін на каву буде тимчасовим, вважають експерти, оскільки кави у колумбійців вдосталь, і її потрібно продати. Крім того, у Колумбії близько пів мільйона сімей заробляють на життя вирощуванням кави, тому це основне їх джерело доходу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Світові поставки кави цього року страждають і через карантин. Наприклад, у В'єтнамі діють жорсткі обмеження, встановлені для контролю поширення "Дельта"-штаму коронавірусу. Якщо Колумбія вважається найбільшим виробником кави, то В'єтнам - на другому місці у світі.

Нагадаємо, як споживачам відрізнити фальсифіковану каву від якісного продукту.

Головне