Картопля в Україні продовжує дорожчати: названа вартість овоча на ринках в кінці вересня

Картопля цього року уродила гірше, ніж очікувалося. Попри це, якість бульб не найвища, тому фермери змушені продавати картоплю дешевше, ніж хотілося б. Якщо на початку вересня кілограм картоплі можна було б купити за 5 грн, то зараз картоплю продають в середньому від 7 грн /кг.

Картопля в Україні продовжує дорожчати: названа вартість овоча на ринках в кінці вересня - today.ua

Експорт української картоплі до Білорусі негативно скажеться на українцях та може призвести до дефіциту овочів. В Україні Білорусь закуповує великі партії картоплі за цінами близько $0,06-08 (1,60 гривень), в той час як на внутрішньому білоруському ринку оптові ціни на картоплю досягають на даний момент $0,30/кг (близько 8 гривень).

За словами аграріїв, врожайність картоплі середніх і пізніх термінів достигання по Україні менша, у порівнянні з минулим роком. На сьогоднішній день фермери на поливних землях зібрали картоплі сорту Еволюшн 40 т/га, сорту Коломба — 30–35 т/га, аналогічна врожайність у сорту Гранада.

Картопля в Україні продовжує дорожчати: названа вартість овоча на ринках в кінці вересня

Під час літньої спеки, коли кілька тижнів температура повітря трималася під 40°C і не було дощів, картопля отримувала мало води і корисних речовин, тому і вродила дрібною и нетоварного вигляду.

У жовтні вартість картоплі традиційно зросте, бо врожай закладуть у сховища, в яких потрібно буде оплачувати вартість електроенергії. Ціна за кільограм може скоро наблизитися до 13 грн. Тому тим, хто ще не закупив картоплю на зиму, потрібно поспішити.

Нагадаємо, в Україні минулого тижня рекордно подорожчала цибуля. 

ДЖЕРЕЛОagravery.com