Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на газ для населення: скільки доведеться платити з 1 травня

Уряд ухвалив важливе рішення щодо вартості газу для населення. Тарифи на газ залишатимуться на колишньому рівні ще принаймні до кінця літа цього року.

Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на газ для населення: скільки доведеться платити з 1 травня - today.ua

Така рішення було ухвалене на засіданні Кабміну наприкінці робочого тижня.

Таким чином, населення отримуватиме газ за фіксованим тарифом ще до 31 серпня 2023 року. Для переважної більшості побутових споживачів цей тариф становить 7,96 грн за кубометр. Фактично це вартість газу від Нафтогазу, який постачає блакитне паливо для 98% споживачів. Решта 2% одержують газ від інших компаній-постачальників із різними цінами на газ. Втім, вони також навряд чи змінюватимуть тариф, оскільки вартість від Нафтогазу є для них маяком.

Термін дії нинішнього тарифу на газ спливав 30 квітня, тобто вже з 1 травня постачальники газу мали вийти до своїх споживачів із новими тарифами.

Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на газ для населення: скільки доведеться платити з 1 травня

Проте Кабмін вирішив зачекати з підвищенням вартості цього енергоресурсу, хоча розмови про це точилися ще взимку, і українців потихеньку готували до нових цін на газ. Але уряд продовжив постачальникам спеціальні зобов'язання, згідно з якими населенню відпускають газ за фіксованою ціною.

Раніше, 12 квітня, було прийнято аналогічне рішення щодо виробників тепла та установ бюджетної сфери. Їм було вирішено залишити фіксовану ціну на газ до 31 березня 2024 року.

Населенню поки що такої тривалої упевненості не дали. Тобто, напередодні осені тариф на газ можуть підвищити. Однак у громадян хоча би з'явився чотиримісячний люфт для того, аби трохи погасити протягом літа борги, що утворилися за тепло.

Нагадаємо, українцям назвали дату підвищення тарифів на воду. Вони зростуть на першому етапі в середньому на 30%.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua