Кабмін оприлюднив Бюджетну декларацію, згідно з якою у 2025-2027 роках мінімальну зарплату та пенсію планують залишити на рівні 2024 року. Проте у Раді не погоджуються з такою ініціативою, тому заморожування соціальних виплат намагатимуться уникнути.
Відповідну заяву зробив член парламентського Комітету з питань бюджету Павло Фролов. Він зазначив, що в Україні склалася надзвичайно складна фінансова ситуація. У державному бюджеті гострий дефіцит коштів, тому що мільярдні видатки йдуть на оборону та соціальну сферу:
"Щороку наша країна шукає близько $40 млрд, щоб покрити виплату усіх соціальних видатків, пенсій, зарплати вчителям та лікарям. Адже всі податки та збори і все, що заробляє Україна, спрямовуються на протидію агресії РФ та підтримку армії".
Те, що уряд не збирається підвищувати рівень мінімальної заробітної плати та пенсії протягом трьох майбутніх років – це його позиція. Вона враховує проблеми, які гостро стоять перед владою. Однак якою б не була криза, громадяни від цього страждати не повинні.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
"Будемо намагатися цього не допустити. Але звісно, ситуація така фінансово складна, але ми у парламенті будемо робити все, щоб не допустити цього. Про заморозку – це позиція уряду, і вони виходять із тих можливостей, які є. Але я впевнений, що остаточне рішення буде за парламентом, парламент буде робити все, об цього не допустити", - пояснив народний обранець.
За словами Фролова, Україна стала унікальною державою з найбільшим бюджетним дефіцитом у світі. Наші витрати удвічі перевищують доходи. Насамперед – через повномасштабну війну, яка коштує дуже дорого.
Депутат нагадав, що бюджетний процес розпочнеться у вересні, він з колегами докладають зусиль, щоб переконати наших партнерів, у продовженні підтримки України.
Нагадаємо, що заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак повідомляла про запровадження субсидії на оренду житла для переселенців зі статусом ВПО. Проте фінансова підтримка передбачена лише для осіб, які не отримують виплат на проживання (3000 грн для дорослих та 2000 грн для дітей та людей з інвалідністю).
Павло Фролов підкреслив, що у разі скорочення підтримки держави у переселенців буде два виходи – стати біженцями, виїхавши за кордон, або повернутися додому на окуповані території. І другого варіанту допускати не можна.
Раніше у Мінсоцполітики назвали прожитковий мінімум у розмірі 7000 грн на дорослого: українці бурхливо на це відреагували.