Іспанія почне виплачувати допомогу українським біженцям: хто може претендувати, і на які суми

Іспанія з серпня розпочне виплачувати грошову допомогу українським біженцям. У Міністерстві соціального забезпечення та міграції Іспанії ухвалили рішення про надання виплат дорослим та неповнолітнім українцям, які виїхали до цієї країни через війну.

Іспанія почне виплачувати допомогу українським біженцям: хто може претендувати, і на які суми - today.ua

Гроші можна буде отримувати протягом перших шести місяців перебування в Іспанії. Йдеться про суму 400 євро на кожного дорослого та по 100 євро на неповнолітніх дітей.

Щоб отримати виплати в Іспанії, українські біженці мають відповідати таким критеріям:

  • мати статус тимчасового захисту в Іспанії;
  • не перебувати на фінансуванні офіційних благодійних організацій та не отримувати від них гроші (Червоний Хрест, Карітас тощо).
  • мати прописку;
  • бути безробітними.

Іспанія почне виплачувати допомогу українським біженцям: хто може претендувати, і на які суми Для отримання державної допомоги необхідно зареєструватися на прийом до Служби соціального забезпечення (Make an appointment for pensions and other benefits (INSS)”) або зателефонувати за номерами 915412530/901106570.

З додатковими питаннями щодо надання допомоги біженцям можна звертатися до Oficians de la Seguridad Social.

До Іспанії після початку війни в Україні переїхало близько 125 тисяч наших співвітчизників. Усім їм надали безкоштовне житло. Якщо умови біженців не влаштовують, і є можливість, то можна знайти кімнату або квартиру для оренди самостійно, скориставшись сайтами Booking, Airbnb або Idealista.

Раніше повідомлялося, яку допомогу з інвалідності можуть отримувати українці у Польщі.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua