Іпотека в Україні подешевшала: під який відсоток банки дають кредити під час війни

Банки в Україні під час війни знизили ставки за іпотечними кредитами як на первинному, так і на вторинному ринку. Ажіотажу серед клієнтів наразі немає, але умови кредитів справді стали вигіднішими, ніж до війни, а вже з 1 жовтня цього року в Україні почне працювати програма пільгового іпотечного кредитування, яка точно матиме попит серед бажаючих придбати житло.

Іпотека в Україні подешевшала: під який відсоток банки дають кредити під час війни - today.ua

За даними НБУ, у червні середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 11,48%, на первинному - 13,35% (у лютому - 16,67%).

За статистикою, за період січень-червень 2022 року українці взяли 1344 кредити на суму 1,17 млрд грн. Більшість кредитів припало на січень-лютий (до початку війни). Статистика на березень-травень відсутня.

У червні було оформлено 2 кредити (у Львівській та Полтавській областях) на 2,16 млн грн. Один — на первинці — на 1,9 млн. грн., другий — на вторинному ринку — на 250 тис. грн. Іпотека в Україні подешевшала: під який відсоток банки дають кредити під час війни При цьому сума взятих іпотечних кредитів протягом 6 місяців перевищила суму позик за відповідний період 2020 року, коли панував жорсткий карантин, у 1,04 млрд грн.

З 1 жовтня деяким категоріям населення стане доступна пільгова іпотека під 3%. Зокрема, це військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони, медики, вчителі та педагогічні працівники, а також науковці. Роботодавці цих категорій працівників матимуть змогу компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту за рахунок бюджетних програм.

Згодом програма стане доступною і для інших українців, але лише взяти в кредит житло можна буде не під 3%, а лише під 7%.

Раніше було названо основні умови іпотеки під 3% для українців.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua