Інверторний та монофазний: як правильно використовувати ці два види генераторів у побуті

Автор: Лобанова Єлизавета

Для побутових потреб, у будинку чи квартирі, можна використовувати два типи генераторів – інверторний та монофазний. Між цими пристроями є суттєва різниця, і користуватися ними потрібно з дотриманням усіх правил безпеки.

Інверторний та монофазний: як правильно використовувати ці два види генераторів у побуті - today.ua

Назвемо головні відмінності та особливості двох найпопулярніших типів генераторів.

Почнемо з інверторного. Він складається з двотактного невеликого двигуна (як на мопеді), інвертора та захисного кожуха. Зовні пристрій нагадує валізу з ручкою. До такого генератора безпечно підключати будь-яке обладнання. Він економічно витрачає пальне, працює досить тихо та зовні дуже компактний. 

Інверторний та монофазний: як правильно використовувати ці два види генераторів у побуті

Популярні зараз

Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“

У сервісних центрах МВС стане більше екзаменаторів із практичного іспиту на отримання водійських прав

Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України

У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців

За рахунок цих переваг, інверторні генератори коштують, як правило, дорожче за монофазні. Ціна залежить від потужності та бренду. На ринку представлено безліч китайських та турецьких брендів, але одним із найперевіреніших називають обладнання Honda.

Інверторний та монофазний: як правильно використовувати ці два види генераторів у побуті

Монофазні, або рамні генератори зараз найбільш поширені в Україні. Серед таких пристроїв бувають асинхронні пристрої та синхронні з AVR.

Асинхронні - найдешевші, підходять для роботи з будівельним електроінструментом і можуть зашкодити побутовій техніці. Напруга та частота в них може значно "плавати" залежно від навантаження.  Додатково можна встановити обладнання для стабілізації напруги, якщо вирішите встановити такий генератор. Функції ж автоматичного регулятора напруги цього виду генераторів немає. Але краще зупинити свій вибір на синхронному генераторі з AVR.  

Інверторний та монофазний: як правильно використовувати ці два види генераторів у побуті

Синхронні генератори з AVR можна використовувати для побутових потреб, а також ідеально підійдуть для чутливого лабораторного та медичного обладнання, оскільки такі генератори видають якісний та рівномірний струм. Такі генератори коштують дорожче асинхронних. В більшості випадків на вулиці ми можемо побачити якраз синхронні генератори. Вони є найбільш розповсюдженими.

Слід також врахувати звукове забруднення асинхронних та синхронних генераторів.

Є вимоги щодо безпеки, які стосуються всіх генераторів. По-перше, побутові генератори потребують повної заміни моторного масла кожні 50-100 мотогодин роботи. Зберігайте паливо подалі від генератора, не накривайте пристрій зверху пакетами, ганчірками і чимось іншим. Мотору потрібна вільна циркуляція повітря для охолодження. Для своєї безпеки тримайте поруч із генератором вогнегасник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Обов'язково під'єднуйте генератор до електричної розводки через перемикач I-0-II. Це унеможливить одночасне включення генератора та міської мережі. В іншому випадку може статися займання електричної проводки в приміщенні та самого генератора.

Раніше українцям повідомили, чи можна встановити газобалонне обладнання на генератор.