Іноземці почали активно розпродувати нерухомість в Україні: що відбувається з цінами на житло

Автор: Лобанова Єлизавета

Пандемія коронавірусу, а також напруженість на українсько-російському кордоні посприяли тому, що іноземці почали продавати нерухомість в Україні. Якщо в 2021 році українська нерухомість була популярним напрямком для інвестицій, то зараз у полі зору іноземних громадян опинилися інші країни.

Іноземці почали активно розпродувати нерухомість в Україні: що відбувається з цінами на житло - today.ua

Минулого року 10% усіх продажів нерухомості було оформлено з іноземними громадянами. Багато хто вкладався в комерційну нерухомість, а також купував житло для здачі в оренду. На сьогоднішній день на фоні загострення політичної ситуації частина іноземців, які проінвестували у первичку, намагаються продати недобудову шляхом переуступки прав власності.

Приводом для продажу майна стали також зміни у податковому законодавстві. Нерезиденти України не можуть самостійно здавати свою нерухомість в оренду, а мають найняти управителя. Іноземцям набагато простіше продати купити житло, наприклад, у Грузії чи Іспанії, де такої вимоги немає.

За словами ріелторів, близько 70% нерезидентів, які інвестують в українську нерухомість, — колишні громадяни України. Решта 30% — ті, хто має тут родичів чи друзів.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Попит на нерухомість зазвичай падає наприкінці осені і збільшується навесні. Зараз на ринку затишшя. Не можна сказати, що ніхто не купує нерухомість, але попит значно нижчий, ніж зазвичай на початку лютого.

Якщо військового конфлікту з Росією вдасться уникнути, то квартири, як і прогнозувалося, подорожчають до кінця 2022 року на 10-15% з урахуванням інфляції та подорожчання будівельних матеріалів. Спочатку зростуть ціни на первинному ринку, а потім підтягнеться і "вторинка".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У разі запровадження воєнного стану ринок нерухомості обвалиться, як і вся економіка країни. Вартість житла впаде, і купівельна спроможність українців впаде.

Раніше повідомлялося, що українці масово продають малогабаритне житло та переїжджають у заміську нерухомість.