Інфляція прискорилася: у Нацбанку розповіли, на що найбільше зросли ціни в Україні за рік

Автор: Лобанова Єлизавета

Інфляція в Україні зростає, і у вересні зростання цін прискорилося до 24,4% порівняно з вереснем 2021 року. У НБУ відзвітували про поточну ситуацію станом на жовтень і зробили прогноз на наступний рік.

Інфляція прискорилася: у Нацбанку розповіли, на що найбільше зросли ціни в Україні за рік - today.ua

Основними факторами прискорення інфляції є війна та падіння курсу гривні.

За даними НБУ, підвищення офіційного курсу долара до гривні (25% у липні), обмежені поставки нових партій товарів, значні логістичні витрати бізнесу, вичерпання запасів та погіршення девальваційних очікувань зумовили прискорення цьогорічної інфляції.

Згідно зі статистикою, у 2022 році найшвидше дорожчали окремі продукти харчування на фоні зростання витрат на їх виробництво та постачання, обмежену пропозицію, зростання вартості імпорту. Це насамперед м'ясо, молочні продукти, рис, цитрусові та інші імпортні фрукти та овочі. Також за рік рекордно подорожчали алкоголь та тютюнові вироби через збільшення виробничих витрат на енергію, сировину та тару.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Інфляція прискорилася: у Нацбанку розповіли, на що найбільше зросли ціни в Україні за рік

Стримує інфляцію розширення пропозиції вітчизняних круп та палива. Завдяки здешевленню нафти та нормалізації логістики уповільнився ріст цін на пальне. Тарифи на послуги ЖКГ за рік майже не змінилися, оскільки уряд ухвалив мораторій на підвищення цін до кінця дії воєнного стану в країні.

Прогнозується, що у 2023 році інфляція в Україні поступово сповільнюватиметься, але залишатиметься відносно високою – на рівні близько 20%. Згідно з останнім прогнозом Нацбанку, до кінця поточного року ціни зростуть приблизно на 30%, але наступного року таких високих показників не повинно бути.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дезінфляційним фактором у 2023 році може бути нарощування виробництва сільськогосподарської продукції в Україні, а також покращено логістику, що трохи сповільнить інфляцію. Але, звичайно, якщо війна триватиме, то говорити про зниження інфляції та стабілізацію економіки зарано.

Нагадаємо, у жовтні НБУ може підвищити офіційний курс долара, який з 21 липня залишається на рівні 36,57 грн/долар.

Головне