Індексація пенсій торкнеться не всіх: кому вирішили не підвищувати виплат

Автор: Марченко Любов

Українцям уже в березні проведуть масштабну індексацію пенсій. Підвищення пенсійних виплат відбудеться, незважаючи на війну і великі проблеми з наповненням бюджету. Але пенсію індексують не всім.

Індексація пенсій торкнеться не всіх: кому вирішили не підвищувати виплат - today.ua

Про те, хто може розраховувати на індексацію пенсій, а кому на неї чекати наразі не варто, розповів перший заступник голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

"Підвищення отримають ті громадяни, які отримують пенсію за віком, мінімальну пенсію, особи з інвалідністю, пенсіонери-ліквідатори аварій на ЧАЕС. Усі ті, які користуються законом про загальнодержавне пенсійне страхування", - повідоми Цимбалюк.

Водночас, кілька категорій громадян індексації не дочекаються, хоча саме цьогоріч їм обіцяли індексувати виплати разом із рештою пенсіонерів. Але то були довоєнні плани, а зараз ситуація змінилась. Отже, не варто розраховувати на індексацію пенсій тим громадянам, яким пенсійні виплати були призначені за спецзаконами. До них належать військові пенсіонери, а також науковці і держслужбовці.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

"Зараз йде дискусія, але саме ці категорії громадян користуються спеціальними законами, де не передбачено проведення індексації", — уточнив нардеп.

Індексація пенсій торкнеться не всіх: кому вирішили не підвищувати виплат

Цьогоріч уряд мав право взагалі не проводити індексацію пенсій. Однак урядовці ще з осені обіцяли, що пенсії усе ж переглянуть і підвищать. Ймовірно – лише на 5%.  Але тепер порахували і вирішили, що осилять 20-відсоткове підвищення. Стільки становитиме цьогорічна індексація за словами очільника уряду Дениса Шмигаля.

Таким чином, вже в березні підвищені пенсійні виплати отримають майже 7,5 млн українців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це буде всім індивідуально і враховуватимуться такі чинники: страховий  стаж, середня зарплата і в якому році людина вийшла на пенсію. У декого буде розчарування, коли отримає підвищену пенсію на 200 грн, а дехто на 500-600. Це невеликі кошти для громадян, а в цілому по державі велика сума", - зауважив Михайло Цимбалюк.

Нагадаємо, Мінфін розпочинає масштабну верифікацію пенсіонерів, внаслідок якої дехто може втратити свої виплати.