Розмір пенсії українців залежить від стажу та віку. За надстаж громадяни отримують надбавку до пенсії. Як правило, виплати зростають під час індексації, яка відбувається двічі на рік. Після липневої індексації деякі пенсіонери поскаржилися, що своїх надбавок за надстаж вони так і не отримали.
До редакції "На пенсії" звернувся 85-річний мешканець Одеської області, який має у загальній сумі 31 рік стажу. До індексації у липні доплата за його надстаж становила 599,54 гривні. З 1 липня прожитковий мінімум збільшився до 2027 гривень і надбавка за стаж мала зрости на 28,37 гривні, проте цього не сталося.
Є дві причини, через які можуть не виплатити надбавку. Перша – якщо пенсіонер працює, а також якщо у сервісах Пенсійного фонду відбувся технічний збій. У даному випадку друга причина цілком можлива. Щоб з'ясувати це питання, пенсіонеру необхідно звернутись до Пенсійного фонду. Можливо, пенсіонер десь підробляє, про що у його листі не йдеться.
У 2022 році тривалість стажу для виходу на пенсію становить 29 років. Якщо страхового стажу не вистачає, то його можна докупити. Це цілком законна процедура. Оскільки викласти велику суму відразу готові не всі, то в Україні вже підготували законопроект, який дозволить громадянам сплачувати страхові внески до ПФУ помісячно, навіть якщо вони офіційно не працюють. При цьому платити ЄСВ за непрацюючого громадянина не обов'язково має він сам. Це може робити і хтось із його родичів чи друзів. Таким чином, отримувати пенсію за фактом можуть усі громадяни, якщо у них за документами буде необхідний стаж.
Раніше повідомлялося, хто може розраховувати на пенсію за вислугою років.