Індекс курятини: стало відомо, де можна купити найбільше курячого філе за середню зарплату

Курятину можна вважати найпопулярнішим з усіх видів м'яса, що є у світі. Практично в жодній світовій релігії немає заборон і застережень щодо вживання курячого м'яса. Отже курятину вживають на всіх континентах. Популярна вона ще й тому, що значно доступніша за інші види м'яса за ціною. Та, як з'ясувалось, куряче філе не скрізь однаково коштує і не скрізь однаково доступне для споживачів.

Індекс курятини: стало відомо, де можна купити найбільше курячого філе за середню зарплату - today.ua

Видання thepage порівняло, скільки коштує куряче філе у гривнях в деяких столицях, а також порахувало, яку частку середньої зарплати треба витратити на придбання кілограма цього продукту.

Де куряче філе коштує найдешевше

Найдешевшим цей продукт виявився у Нью-Делі в Індії. Там в перерахунку на гривні кілограм цього продукту коштує в середньому 136 гривень, тоді як в Києві, що посів у цьому рейтингу друге місце, за кіло філе доведеться віддати 143 гривні. До речі, за іронією долі саме в Індії проживає найбільше вегетаріанців, які взагалі не вживають м'ясних продуктів. Може саме тому там м'ясо й таке дешеве, що не користується попитом.

На третій позиції опинився Пекін. У китайській столиці за кіло курячого філе треба віддати 146 гривень. Далі у топ-5 столиць із найдешевшою курятиною увійшли столиця Бразилії Бразиліа (149 грн)та столиця ПАР Кейптаун (160 грн). Дешевше за дві сотні коштує кілограм філе і в столиці Казахстану Астані – 173 грн.

У столиці Кенії Найробі, столиці Польщі Варшаві та столиці Чилі Сантьяго і столиці Австралії Канберрі за кілограм курячого філе доведеться віддати більше 200 грн, але менше трьох сотень.

Індекс курятини: стало відомо, де можна купити найбільше курячого філе за середню зарплату

У Вашингтоні (США) аналогічний продукт коштує 415 грн, а в Парижі (Франція) – 519. А найдорожчою курятина виявилась у столиці Ісландії Рейк'явіку – по 663 гривні.

Та абсолютна ціна, звісно, не показник. Головне – купівельна спроможність зарплати, яку отримують у цих країнах.

Скільки середньої зарплати треба витратити на кілограм курячого філе в різних країнах

Найпростіше купити кілограм цього продукту буде американцям. У Вашингтоні за нього доведеться віддати лише 0,1% від середньої зарплати. Дешево обійдеться кіло курятини і австралійцям. У Канберрі кілограм філе коштує 0,2% від зарплати. Таку саму частку зарплати (0,2%) доведеться віддати і в Пекіні. А жителям Кейптауна цей продукт обійдеться в 0,3% зарплати.

У Варшаві, Парижі та Рейк'явіку доведеться віддати за кілограм 0,4% зарплати.

У Бразилії та Нью-Делі кілограм курячого філе коштує 0,6% від заробітку, в Астані і Києві – по 0,7%. А найдорожче поласувати курочкою обійдеться жителям Сантьяго (1%) та Найробі (1,3%).

Нагадаємо, українцям розповіли, як мають змінитися ціни на яйця і курятину після Великодня.

 

ДЖЕРЕЛОthepage.ua