Хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо категорії громадян

Деякі категорії українців мають право достроково вийти на пенсію, не чекаючи настання пенсійного віку. Йдеться про учасників бойових дій, батьків тяжкохворих дітей, а також залізничників.

Хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо категорії громадян - today.ua

У Пенсійному фонді нагадали, як оформити дострокову пенсію працівникам залізничного транспорту, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень та забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті.

Усі спеціальності, що підпадають під цю категорію, внесені до "Списку професій та посад робочих локомотивних бригад та окремих категорій працівників". Хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо категорії громадян Ці категорії громадян після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу у розмірі 26 років 6 місяців, з них не менше 12 років 6 місяців мають бути на роботі з організації перевезень та забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті, можуть подаватися на пенсію.

Є ще одна умова для дострокової пенсії: якщо працівника було звільнено через те, що за станом здоров'я він більше не може працювати на своєму робочому місці. Маючи необхідний стаж, вони можуть вийти на пенсію за вислугою років незалежно від свого віку.

Раніше повідомлялося, хто із пенсіонерів в Україні може отримати щомісячну надбавку у 20%.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua