Через тотальне зубожіння більшої частини населення, українцям буде скрутно в майбутній осінньо-зимовий період. Дехто припускає навіть можливість голоду в Україні. Втім, більшість аналітиків каже, що через вкрай обмежений експорт продуктів, українцям "з головою" вистачить того запасу провіанту, що виробляється в нашій аграрній державі. Особливо багато в нас соняшникової олії. Цей продукт наразі є в п'ятирічному запасі.
Про наявні запаси соняшникової олії та сировини для її виготовлення розповіли в асоціації "Укроліяпром".
Україна упродовж багатьох років була головним експортером соняшникової олії на світовий ринок. Цьогоріч через війну багато олії і продуктів її виробництва залишилося в Україні. Щоправда, експорт трохи зрушив із мертвої точки, але процес відбувається дуже мляво, і звісно такими темпами українська олія ще довго йтиме до прилавків закордонних споживачів. Хоча вже сьогодні в Європі спостерігається ажіотажний попит на олію з України.
На сьогодні в Україні працюють 11 олійноекстракційних заводів. За добу вони виробляють близько 4,5-5 тисяч тонн готового продукту. Однак більшість заводів цієї галузі стоїть, адже й так олії в Україні – нікуди дівати.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Крім готового продукту, в аграріїв ще зберігаються чималі запаси минулорічного соняшнику, який треба кудись збути - і з фінансових, і з суто технічних причин. Адже восени буде новий врожай, а місця під нього немає.
"Нам працювати ще до 1 вересня, за цей час ще можна 1,5-2 млн тонн соняшнику переробити. Якщо вдасться вирішити питання зі збільшення продажів, це зменшить навантаження на аграріїв, адже у них величезні запаси соняшнику, який незрозуміло, куди подіти", — зазначили в "Укроліяпром".
При цьому, крім уже готової олії, в Україні ще є 7 млн тонн насіння соняшника, з якого можна виготовити 3,5 млн тонн олії. А всі українці сумарно за рік споживають близько 400 тисяч тонн цього продукту. Навіть, якщо відкинути непрогнозовані втрати та частковий експорт зерна соняшника з України, то все одно того, що залишиться, нам вистачить на 5 років.
Тим часом, ціни на продовольство невпинно зростають. І незабаром деякі продукти із повсякденного вжитку будуть недоступними для більшості українців.