Хліб в Україні подорожчає на 25% після збору рекордного врожаю пшениці

Хліб в Україні до кінця 2021 року подорожчає від 5% до 25%, незважаючи на те, що пшениці зібрали рекордний урожай. Собівартість хлібобулочних виробів з кожним роком зростає, і виробники не можуть не враховувати це в кінцевому ціннику на хліб для споживачів.

Хліб в Україні подорожчає на 25% після збору рекордного врожаю пшениці - today.ua

В Україні на сьогоднішній день зібрали 32 млн тонн зерна. З усієї зібраної пшениці тільки 40% зерна пшениці можна використовувати для випічки хліба, а це 13 млн тонн. З них Україні потрібно відправити 14 млн тонн на експорт. Це означає, що хліб для українських споживачів буде випікатися з продовольчої пшениці, а вартість його буде вищою.

Ціни на енергоносії займають значну частину у виробництві борошна і у виробництві хлібобулочних виробів. Тарифи виростуть, що також позначиться на ціні хліба. А ще варто врахувати інфляцію і маржу.

Експорт пшениці з 2021 року збільшиться. Попит на українську пшеницю на світовому ринку зростає, тому що урожай в сусідніх країнах не такий хороший, як в Україні. Хліб в Україні подорожчає на 25% після збору рекордного врожаю пшениці А ось соняшник в Україні уродив не так добре, як в попередні роки. Частину врожаю в областях України знищили шкідники, а значить ціни на культуру будуть високими.

За рік хліб в Україні подорожчав на 10%. На сьогоднішній день ціна на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку становить 23,91 грн/кг, хліб житній та житньо-пшеничний коштують 24,95 грн/кг. Дорожчають і хлібобулочні вироби.

Нагадаємо, Україна масово експортує картоплю в Білорусь за низькими цінами, що може привести до дефіциту овоча на внутрішньому ринку взимку.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com