Гривня в Україні може стабілізуватися: в НБУ готуються зняти частину обмежень на валюту

Курс долара в Україні продовжує коливатись, але після закінчення війни гривня може стабілізуватися за рахунок резервів НБУ. У цьому переконані економісти, котрі стежать за тенденціями на фінансовому ринку.

Гривня в Україні може стабілізуватися: в НБУ готуються зняти частину обмежень на валюту - today.ua

Нацбанк скасував обмеження щодо максимальної вартості долара в банках. Наразі обмеження насамперед стосуються експортерів, а також фінансових установ. Банки самі встановлюють свій курс, що вище за курс НБУ, і це б'є по бізнесу, який під час війни і так змушений зводити кінці з кінцями.

З часом, вважають економісти, разом зі стабілізацією економіки вартість долара вирівняється, однак це станеться лише після закінчення війни. Гривня в Україні може стабілізуватися: в НБУ готуються зняти частину обмежень на валюту Поки що говорити про "плаваючий" курс долара рано. Під час війни левову частку українського експорту зупинено. Надходження валюти різко скоротилися. Більше немає переказів заробітчан, немає високого прибутку від експорту зерна, продукції металургійної галузі та інших. Експортна виручка впала вдвічі. Імпорт упав ще більше.

За прогнозом економістів, якщо війна закінчиться за шість місяців, ресурси Нацбанку дозволять поступово стабілізувати ситуацію на валютному ринку та зняти частину обмежень. Не виключено, що після зняття перших обмежень долар може подорожчати, але потім знову стабілізується.

Раніше повідомлялося, що в Україні намагаються обмежити обіг гривні в окремих регіонах.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua