Today.ua

Гривні пророкують зміцнення: курс долара обвалиться вже найближчими днями

Курс долара в Україні наприкінці першого лютневого тижня розвернувся на 180 градусів. Після стрімкого двотижневого падіння гривня знову почала рости, а долар – втрачати свою вагу. Аналітики припускають, що до кінця наступного тижня курс долара може пірнути під 28-гривневу позначку і піти ще нижче.

Своїми, оптимістичними для національної валюти, прогнозами поділився старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

На понеділок, 7 лютого, НБУ встановив в Україні такі курси валют:

Таким чином, долар уже другий день продовжує дешевшати. Після приголомшливого двотижневого падіння гривня оговталась і почала відвойовувати втрачені позиції. Втім, цього би не було, якби світ не відчув спадання політичної напруги, пов'язаної з чутками про ймовірне вторгнення РФ в Україну.  Ескалація пішла на спад, войовнича риторика трохи стихла, і це відразу позначилось на курсі валют, каже Вадим Іосуб.

"На найближчий тиждень у разі відсутності нових загострень з РФ ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень близько 27,7 грн. Готівковий долар у банках торгуватиметься за 27,6/27,8 грн", – переконаний аналітик.

Як тільки трохи спала політична напруга, НБУ повернув собі реноме генератора трендів на українському валютному ринку. І якби не скупка доларів Нацбанком, гривня могла би зміцнитися ще більше, вважає Іосуб.

Його колега, аналітик RoboForex Андрій Гойлов, дещо стриманіший у прогнозах щодо найближчих перспектив гривні, але й він вважає, що тренд на приборкання курсу долара і зміцнення національної валюти доволі стійкий.

"Ймовірно, що наступного тижня гривня щодо долара США зміцниться до рівня 28,15. Єдина європейська валюта з високою ймовірністю ослабне до позначки 31,85", - прогнозує Гойлов.

Із поганих для гривні новин – зниження попиту на облігації внутрішньої державної позики. Так, 2 лютого їх вдалося продати лише на 213,8 млн гривен. Це – дуже кепський результат, найгірший за останні кілька років. Причина зниження попиту на ОВДП – не лише в зовнішньополітичній напрузі, хоча вона зіграла вирішальну роль. Однак інвесторів не влаштовують ще й низькі ставки за облігаціями, а тому їхня популярність впала критично.

Нагадаємо, Нацбанк знайшов надійний спосіб приборкання курсу долара. Він має намір зменшити готівкову гривневу масу і тим самим зміцнити курс національної валюти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ