Грошова допомога військовослужбовцям: названо виплати, які захисники отримають після війни

Українські військовослужбовці можуть розраховувати на грошову допомогу після війни. Виплати не передбачені лише для строковиків.

Грошова допомога військовослужбовцям: названо виплати, які захисники отримають після війни - today.ua

Суми післявоєнних виплат захисникам України залежатимуть від різних факторів, зокрема, від посади, яку обіймав силовик. Про це зазначено у наказі Міноборони "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам".

У разі, якщо військовослужбовця за станом здоров'я звільнили від служби, йому належить одноразова виплата у розмірі 50% від звичайного грошового забезпечення. На таку суму також можуть претендувати бійці, які:

  • звільнилися з військової служби за віком;
  • закінчення терміну договору;
  • у разі скорочення штату або проведення організаційних заходів;
  • систематичному невиконанні умов контракту командуванням;
  • при настанні особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину до 18-річного віку.

Офіцери, які проходять кадрову військову службу та залишають її за сімейними обставинами, власним бажанням або з інших поважних причин, можуть отримати одноразову грошову виплату у розмірі 25% від місячної заробітної плати. Однак для цього потрібно мати не менш як десять календарних років вислуги перед державою.

Новий закон про доплати військовослужбовцям

ВРУ підтримала у першому читанні законопроект №9342, який визначає новий порядок нарахування доплат військовим. Він фактично зберігає нинішню систему винагороди захисників.

Згідно з документом, силовикам щомісяця виплачуватимуть додаткову винагороду у 30-100 тисяч гривень, пропорційно до часу виконання бойових завдань. Кабмін визначає умови. При цьому військовим у тилу доплати не передбачені.

Грошова допомога військовослужбовцям: названо виплати, які захисники отримають після війни

Секретар оборонного комітету Ради Роман Костенко зазначив, що розмір винагороди не змінюється і фігурують аналогічні суми, які були узгоджені спочатку після повномасштабного вторгнення рашистів.

Раніше повідомлялося, що українські військовослужбовці мають право на одноразову грошову допомогу.

ДЖЕРЕЛООбозреватель