Грошова допомога: українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста та МОМ

Українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста та Міжнародної організації з міграції (МОМ). Названо критерії для оформлення виплат.

Грошова допомога: українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста та МОМ  - today.ua

Кошти передбачені для жителів звільнених територій, а також для тих українців, які евакуюються із небезпечних районів. Організації нараховують гроші через Укрпошту.

У прес-службі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що виплати доступні вразливим категоріям громадян у рамках реалізації спільного проекту відомства, Червоного Хреста, МОМ та Укрпошти.

Червоний Хрест надає українцям грошову допомогу у розмірі 1200 грн. Їх можуть одержати громадяни на звільнених територіях Херсонської, Харківської, Донецької, Миколаївської та Луганської областей.

"Надано грошову допомогу на загальну суму понад 432 млн грн… Станом на 29 травня виплачено грошову допомогу на суму понад 50 млн грн людям, які евакуювалися з небезпечних територій Донецької, Херсонської та Запорізької областей безкоштовними евакуаційними вагонами у поїздах або евакоавто

Міжнародна організація з міграції надає по 2200 грн. протягом трьох місяців українцям, які проживають на Донеччині, Херсонщині та Харківщині.

Претендентам на виплати потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування чи військові адміністрації, де формуються списки одержувачів. ОВА передають їх у Мінреінтеграції.

Грошова допомога: українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста та МОМ

Люди, які евакуюються вагонами у поїздах або спеціальними автобусами з небезпечних регіонів, отримують на станціях прибуття фінансову підтримку від держави. Кошти надають у мобільних відділеннях Укрпошти. Для дорослих сума становить 2000 грн., а для дітей та осіб з інвалідністю – 3000 грн.

Раніше повідомлялося, що українські сім'ї з дітьми можуть отримати від держави 14 тисяч гривень на відпочинок.