Грошова допомога: українські біженці у Німеччині можуть отримати додатково по 9000 гривень

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці у Німеччині можуть отримати додаткову грошову допомогу у розмірі 225 євро або 9000 гривень. Виплати за назвою Bürgergelds (гроші для громадян) надають центри зайнятості Jobcenter.

Грошова допомога: українські біженці у Німеччині можуть отримати додатково по 9000 гривень - today.ua

Німеччина після початку повномасштабної російсько-української війни прийняла понад мільйон українських біженців. З 2023 року в країні змінили принцип надання допомоги з безробіття. Тепер замість оперативного працевлаштування в країні практикую підхід про те, що якісне навчання важливіше за тимчасову роботу.

З 1 липня 2023 року центри зайнятості пропонуватимуть українським біженцям підвищення кваліфікації з додатковими виплатами 150 євро (5954,61 гривні).

Одержувачі Bürgergelds можуть здобути подальшу професійну освіту. Вона фінансуватиметься державою за програмою "Участь на ринку праці". Грошова допомога передбачена для того, щоб приїжджі могли підвищити свою кваліфікацію на ринку праці та забезпечити собі гідний рівень життя.

Підвищити свою професійну кваліфікацію та завершити середню освіту можна протягом трьох років. Навчання фінансуватиметься центром зайнятості. Також можна отримати підтримку у придбанні базових навичок (з математики, читання або роботи з ІТ-технологіями).

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

У подальшому навчанні для здобуття професійної кваліфікації можна отримувати щомісячну допомогу у 150 євро. Якщо громадянин захоче брати участь у програмах підтримки у пошуку роботи з довгостроковою перспективою, йому надають доплату допомоги Bürgergeld у розмірі ще 75 євро на місяць. Таким чином, загальна сума виплат становитиме 225 євро, або 8931,91 гривні.

Українські біженці також можуть одержати інтенсивну підтримку у вигляді тренінгів. Це нова пропозиція від центрів зайнятості. Вон доступна у домашніх умовах, щоб люди могли продовжувати навчання чи роботу.

Пропозиції не надаються автоматично. Потрібно звернутися за консультацією і дізнатися, за яких умов центр зайнятості оплачуватиме подальше професійне навчання. Центри зайнятості також можуть оплатити витрати на курси німецької мови.

Грошова допомога: українські біженці у Німеччині можуть отримати додатково по 9000 гривень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Примітно, що Bürgergelds можуть отримати й ті українські біженці, які вже працевлаштувалися, але одержують низькі зарплати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, на які зарплати можуть розраховувати українські біженці у Німеччині, Польщі, Чехії, Італії та інших європейських країнах.

Головне