Грошова допомога на похорони: у Пенсійному фонді розповіли про процедуру виплат під час війни

Українці, які втратили родичів-пенсіонерів під час війни, можуть отримати допомогу на похорони. Про порядок виплат та про те, на які суми можна розраховувати, розповіли у Пенсійному фонді.

Грошова допомога на похорони: у Пенсійному фонді розповіли про процедуру виплат під час війни - today.ua

Для оформлення відповідної допомоги слід звернутися до будь-якого відділення Пенсійного фонду. При собі потрібно мати документ, що засвідчує особу, заяву про виплату допомоги на поховання та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на похорон або довідку про смерть пенсіонера.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрацію смерті проведено органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видання зазначених довідок, заявник надає свідоцтво про смерть або будь-який інший документ, що підтверджує факт смерті.

Обмежень щодо терміну подання заяви на отримання допомоги на компенсацію похорон в українському законодавстві немає. Отримати грошову компенсацію можуть особи, які безпосередньо займалися похороном. Розмір виплати дорівнюватиме двомісячній пенсії померлого. Грошова допомога на похорони: у Пенсійному фонді розповіли про процедуру виплат під час війни У разі смерті військового пенсіонера виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії.

Якщо похорон оплачує держава, то ні на які грошові виплати родичі померлого пенсіонера розраховувати не зможуть.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк почав видавати пенсійні картки військовим пенсіонерам.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua