Грошова допомога ВПО: як отримати 6600 грн для облаштування на новому місці

Українці, які евакуюються із зони активних бойових дій, можуть отримати грошову допомогу у розмірі 6600 грн на забезпечення базових потреб від благодійної організації Карітас України. Виплати надаються строком на три місяці одним платежем на кожного члена сім'ї, але не більш як на чотирьох осіб.

Грошова допомога ВПО: як отримати 6600 грн для облаштування на новому місці - today.ua

Директор департаменту гуманітарного реагування Карітасу України Григорій Селещук розповів, хто може розраховувати на виплати від організації.

Грошові гранти від Карітас України є двох видів:

  • екстрена багатоцільова грошова допомога – виплата 2220 гривень на місяць (відразу виплачується 6600 грн за три місяці).

Таку допомогу надають таким категоріям населення:

  1. люди, які проживають у містах, наближених до зони активних бойових дій та на щойно деокупованих територіях;
  2. люди, які виїжджають із небезпечних регіонів або тільки приїхали на нове місце.
  • стабілізаційна багатоцільова грошова допомога – виплати 2200 грн протягом шести місяців. Надається сім'ям, які переселилися до безпечних регіонів України і вже там намагаються облаштовувати своє життя.

Грошова допомога ВПО: як отримати 6600 грн для облаштування на новому місці

Таким чином, одна сім'я може отримати і екстрену, і стабілізаційну допомогу від Карітас, якщо вона цього справді потребує. Наприклад, виїхавши з-під Бахмута, можна отримати допомогу в Карітас Запоріжжя, а потім, наприклад, поїхати до Львова, і там через один-три місяці податись на стабілізаційну грошову допомогу.

З початку війни Карітас України надав багатоцільову грошову допомогу 124 208 українцям. 2023 року планує надати фінансову підтримку ще 200 тисячам постраждалим від війни громадянам.

Раніше повідомлялося, як отримати 900 грн на комунальні послуги за притулок переселенців.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua