Грошей на зарплати вчителям наступного року не вистачить: що пропонує профспілка освітян

У 2023 року в Україні можуть зменшити зарплати вчителям. Освітяни просять не скорочувати їм фінансування.

Грошей на зарплати вчителям наступного року не вистачить: що пропонує профспілка освітян - today.ua

Відповідний заклик був підтриманий народною депутаткою із фракції партії "Європейська солідарність" Ніною Южаніною.

У своєму Telegram-каналі Южаніна повідомила, що профспілка працівників освіти та науки України вже звернулася до нардепів і керівництва парламенту з проханням не скорочувати видатки на освіту у 2023 році. При цьому народна обраниця зауважила, що вперше бачить подібний документ від цієї профспілки.

Южаніна нагадала, що в 2022 році бюджетні видатки на освіту становлять 185,6 мільярда гривень. У наступному році їх планують зменшити до 155 мільярдів.

"На виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти на 2023 рік враховано освітню субвенцію в обсязі 87,516 млрд грн проти 108,044 млрд грн у 2022 році (на 20,5 млрд грн менше)", – пише Южаніна у своєму Telegram-каналі.

У зв'язку з цим народна обраниця констатує, що у випадку запланованого скорочення фінансування, коштів на оплату праці освітян буде вкрай недостатньо. Тим більше, слід враховувати й те, що у зв’язку із запровадженням змішаної форми освітнього процесу, потреби фонду оплати праці зростають.

Грошей на зарплати вчителям наступного року не вистачить: що пропонує профспілка освітян

"Внаслідок того, що вчителі змушені викладати учням одного й того самого класу очно та дистанційно, вони вимушені працювати понаднормово", - уточнила нардеп.

При цьому зарплата вчителів та викладачів з початку повномасштабної війни з Росією скоротилася.

"Не кажучи вже, що відповідальність за безпеку дітей під час повітряної тривоги, якщо вони знаходяться на території освітнього закладу, покладено на вчителів", – наголосила політикиня.

В якості альтернативи скороченню видатків на освіту, Южаніна пропонує скоротити державні видатки.

У своїй публікації народна обраниця наголосила, що має надію на розуміння з боку уряду. На її думку, якщо видатки на освіту не планують збільшити, то влада мусить хоча би забезпечити цьогорічні обсяги.

Нагадаємо, у цьогорічному бюджеті було передбачено підвищення зарплат учителів із 1 вересня. Однак через війну заплановане підвищення було скасовано.

ДЖЕРЕЛОprm.ua