У 2023 року в Україні можуть зменшити зарплати вчителям. Освітяни просять не скорочувати їм фінансування.
Відповідний заклик був підтриманий народною депутаткою із фракції партії "Європейська солідарність" Ніною Южаніною.
У своєму Telegram-каналі Южаніна повідомила, що профспілка працівників освіти та науки України вже звернулася до нардепів і керівництва парламенту з проханням не скорочувати видатки на освіту у 2023 році. При цьому народна обраниця зауважила, що вперше бачить подібний документ від цієї профспілки.
Южаніна нагадала, що в 2022 році бюджетні видатки на освіту становлять 185,6 мільярда гривень. У наступному році їх планують зменшити до 155 мільярдів.
Популярні зараз
Зеленський пояснив свою позицію щодо демобілізації в Україні
Для накопичувальної пенсії вираховуватимуть 9% від зарплати, - Жолнович
У Мінсоцполітики заявили, що призупинення програм USAID не є критичним для України
Найближчим часом українські АЗС не підвищуватимуть ціни, - експерт
"На виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти на 2023 рік враховано освітню субвенцію в обсязі 87,516 млрд грн проти 108,044 млрд грн у 2022 році (на 20,5 млрд грн менше)", – пише Южаніна у своєму Telegram-каналі.
У зв'язку з цим народна обраниця констатує, що у випадку запланованого скорочення фінансування, коштів на оплату праці освітян буде вкрай недостатньо. Тим більше, слід враховувати й те, що у зв’язку із запровадженням змішаної форми освітнього процесу, потреби фонду оплати праці зростають.
"Внаслідок того, що вчителі змушені викладати учням одного й того самого класу очно та дистанційно, вони вимушені працювати понаднормово", - уточнила нардеп.
При цьому зарплата вчителів та викладачів з початку повномасштабної війни з Росією скоротилася.
"Не кажучи вже, що відповідальність за безпеку дітей під час повітряної тривоги, якщо вони знаходяться на території освітнього закладу, покладено на вчителів", – наголосила політикиня.
В якості альтернативи скороченню видатків на освіту, Южаніна пропонує скоротити державні видатки.
У своїй публікації народна обраниця наголосила, що має надію на розуміння з боку уряду. На її думку, якщо видатки на освіту не планують збільшити, то влада мусить хоча би забезпечити цьогорічні обсяги.
Нагадаємо, у цьогорічному бюджеті було передбачено підвищення зарплат учителів із 1 вересня. Однак через війну заплановане підвищення було скасовано.