Громадяни, які працюють за комп'ютером, мають право на додаткову відпустку, - Держпраці

Автор: Марченко Любов

Українці, які щоденно працюють за комп'ютером, мають право на щорічну додаткову відпустку. Вона може бути тривалістю до чотирьох днів. Робота за комп'ютером входить до списку, затвердженому Кабміном. Причому цей список поширюється на всіх, хто має справу з роботою за комп'ютером – незалежно від посади, яку обіймає працівник.

Громадяни, які працюють за комп'ютером, мають право на додаткову відпустку, - Держпраці - today.ua

Про це повідомили в Держпраці. Крім того, там також роз'яснили, що конкретна тривалість додаткової відпустки за роботу за комп'ютером має бути встановлена трудовим або колективним договором, який діє на виробництві. При цьому атестації робочого місця проводити не потрібно.

Тривалість додаткової відпустки залежить від тривалості робочого часу, який конкретний працівник проводить за комп'ютером. Звісно, це стосується лише того відрізку часу, коли він виконує за комп'ютером службові завдання. Причому до розрахунку беруться лише ті дні, коли працівник трудився за комп'ютером не менше половини робочого дня.

Громадяни, які працюють за комп'ютером, мають право на додаткову відпустку, - Держпраці

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Тому роботодавці мають вести облік робочого часу, зазначаючи, скільки часу людина провела за комп'ютером. Чітких правил такого обліку в законі немає. Фактично кожен роботодавець сам визначає, як розраховувати цей час.

Однак роботодавець зобов'язаний надавати додаткову відпустку працівникам, які трудяться за комп'ютером. Закон забороняє не надавати таким працівникам щорічну повну відпустку з урахуванням додаткових днів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, цю норму і цей список було затверджено ще в 1997 році. Тоді за комп'ютерами працювало небагато людей, і для багатьох підприємств комп'ютер був екзотикою. Тепер же, коли ледь не кожне робоче місце оснащене комп'ютером, очевидно, така норма закону вже морально застаріла. Та, попри те, її слід виконувати, адже вона досі залишається чинною.

Нагадаємо, спеціалісти розповіли, які кімнатні рослини здатні захистити від електромагнітного випромінення комп'ютера.