Громадський транспорт в Україні частково призупинився: перевізники вимагають підвищення тарифів на 80%

Перевізники в деяких регіонах України призупинили роботу громадського транспорту через підвищення вартості палива. У неділю, 4 жовтня, на маршрути не виїхали сотні автобусів. Причиною стало подорожчання метану, вартість якого наблизилася до 40 грн/куб.

Громадський транспорт в Україні частково призупинився: перевізники вимагають підвищення тарифів на 80% - today.ua

Транспортні компанії і так вважають, що працюють в збиток, але після підвищення цін на паливо їх робота стає ще паче не рентабельною.

Так, в Кропивницького на маршрути 4 жовтня не виїхало близько 200 автобусів. У Всеукраїнському об'єднанні пасажирських перевізників вважають ситуацію дуже серйозною і не виключають, що бунт піднімуть перевізники і в інших містах України.

Глава організації Ігор Житинський вважає, що транспорт може масово зупиниться, якщо ціни на проїзд не підвищити на 15 - 80% в залежності від рухомого складу. Рішення про подорожчання проїзду в громадському транспорті вживає місцева влада. Чи підуть вони на такий крок найближчим часом, невідомо. Адже зовсім недавно ціни на проїзд злетіли практично у всіх великих містах країни. Громадський транспорт в Україні частково призупинився: перевізники вимагають підвищення тарифів на 80% Бунтують і перевізники в Шостці. Вони вимагають підвищення тарифу і загрожують зупинити перевезення на міських маршрутах. Вартість метану в місті становить вже 37,68 грн. Щоб зробити одне коло по місту на коротких маршрутах за нинішніми цінами перевізникам потрібно 3 куб. газу, вартість якого становить 112 грн. При тарифі 7 грн, затвердженому виконкомом, потрібно 16 чоловік, щоб окупити газ на одне коло по місту, а в маршрутки не набирається і 10 осіб. Щоб окупити поїздки, тариф на поїздку повинен складати 12 грн.

За останні вісім місяців проїзд в Україні подорожчав на 24,7%. В середньому за одну поїздку в маршрутці або тролейбусі українці платять 8-10 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко зростають ціни на таксі, а таксистів катастрофічно не вистачає.

ДЖЕРЕЛОubr.ua