Громадський транспорт в Європі: названо країни, в яких українцям не потрібно платити за проїзд

У той час, як деякі країни Європи скасували з червня безкоштовний проїзд для українських біженців, є й ті, в яких проїзд у громадському транспорті був і залишається безкоштовним для всіх. Йдеться про Люксембург, Мальту, Францію та ще ряд європейських країн.

Громадський транспорт в Європі: названо країни, в яких українцям не потрібно платити за проїзд - today.ua

Люксембург

Це перша країна у світі, яка з 1 березня 2020 року зробила проїзд у громадському транспорті безкоштовним для всіх. Користуватися громадським транспортом безкоштовно можуть не лише місцеві жителі, а й туристи, а також біженці з інших країн. Люксембург має рекордну кількість пасажирів, які приїжджають на роботу із сусідніх країн. Безкоштовний проїзд громадським транспортом фінансується в Люксембурзі з держбюджету.

Мальта

Мальта започаткує безкоштовний громадський транспорт із 1 жовтня 2022 року. Таким чином вона стане другою європейською країною, де не потрібно сплачувати за проїзд. Уряд хоче зменшити залежність людей від автомобілів, тому мотивуватиме пересідати їх на громадський транспорт. Безкоштовний транспорт на Мальті фінансується за рахунок податків. Усі мешканці, які оформили спеціальні проїзні квитки, надалі зможуть користуватися громадським транспортом безкоштовно. Туристам для безкоштовного проїзду потрібно буде оформити квитки до прибуття на Мальту. Громадський транспорт в Європі: названо країни, в яких українцям не потрібно платити за проїзд

Франція

У Франції проїзд у громадському транспорті платний, але у одному місті діють особливі правила. Це французьке місто Дюнкерк на узбережжі Норманду. Тут безкоштовно користуватись громадським транспортом можна вже з 2018 року. Завданням уряду було пересадити людей на громадський транспорт та скоротити потік машин. Це зробити вдалося. Багато місцевих жителів справді пересіли на громадський транспорт і навіть продали свої машини.

Раніше повідомлялося, що в Німеччині можна пересуватися країною до кінця літа лише за 9 євро на місяць.

ДЖЕРЕЛОdw.com