Гречка в Україні досягла рекордної ціни: до кінця року вартість крупи підвищиться ще на 15%

Гречка в Україні за останній рік подорожчала більше, ніж інші крупи. Вартість гречки в столичних супермаркетах на сьогоднішній день коливається від 60 до 65 грн/кг. Очікується, що до кінця поточного року вартість крупи підвищиться ще на 10-15%.

Гречка в Україні досягла рекордної ціни: до кінця року вартість крупи підвищиться ще на 15% - today.ua

Соціальні сорти гречки підскочили в ціні до 44 грн/кг, гречану крупу на вагу можна купити від 45 до 60 грн/кг.

Експерти прогнозують найбільший стрибок цін на листопад-грудень. Ціни на гречку будуть залежати від багатьох факторів, в тому числі від фінансових можливостей виробників. Слід дочекатися врожаю, тоді можна буде точно міркувати про дефіцит крупи і подальше зростання цін. Гречка в Україні досягла рекордної ціни: до кінця року вартість крупи підвищиться ще на 15% За останні два роки ціни на гречку почали підвищуватися через дефіцит крупи в нашій країні, який був спровокований припиненням поставок з Росії. Місцеві виробники в останні роки почали садити менше гречки через низьку закупівельну ціну - від 5 до 20 грн / кг. Без імпорту гречки українці не виживуть, адже з початком осені ми починаємо їсти більше каш і попит на крупи підвищується. Жнива тільки почалися, залишається сподіватися, що урожай буде не нижче середніх показників.

Крім гречки подорожчали й інші крупи, зокрема, кукурудзяна, горохова і ячмінна крупа. Подешевшало тільки пшоно. За кілограм цієї крупи українцям потрібно віддати всього 18 гривень.

Нагадаємо, українцям назвали реальні причини підвищення цін на соняшникову олію.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com