Гречка подешевшала до 60 грн/кг: що буде з цінами далі, і де купити дешеву крупу

Ціни на гречку цього літа досягли рекордних показників. Ажіотаж на крупу підвищив цінники до 120 грн/кг і вище, і крупа стала справжнім делікатесом для українців. Проте у вересні вартість гречки почала знижуватися. Кілограм крупи зараз можна купити за 50-70 грн, залежно від супермаркету.

Гречка подешевшала до 60 грн/кг: що буде з цінами далі, і де купити дешеву крупу - today.ua

За словами економіста Олега Пензіна, ціни на гречку можуть впасти ще трохи, але не суттєво. Експерт переконує, що якщо ціни на крупу впадуть нижче її собівартості, аграріям невигідно буде вирощувати гречку наступного року. Через це також може бути дефіцит круп. Аграрії беруть кредити на посів наступного року вже зараз, тому їм потрібно зараз продати крупу та отримати свої гроші.

У супермаркетах гречка на сьогоднішній день в середньому коштує 85,40 грн за кг. Найдешевше крупу продають в "Ашані" - за 78,40 грн/кг. Місяць тому гречка коштувала в середньому 92,73 грн за кг, що на 8 грн дорожче, ніж зараз.

Гречка подешевшала до 60 грн/кг: що буде з цінами далі, і де купити дешеву крупу

У невеликих магазинчиках та на базарах можна знайти гречку по 50-70 грн за кг. 

За словами експерта, гречка – дуже специфічна культура. В Європі її майже не вживають, тому до війни українські виробники експортували крупу до Росії та Білорусії, але цей ринок закритий з відомих нам причин.

Раніше повідомлялося, що можна додати у варену гречку, щоб зробити її ще смачнішою та кориснішою.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua