Гречка, горох і ячмінь рекордно подорожчали: скільки коштують крупи в українських супермаркетах

Крупи в Україні за останній рік подорожчали на 13-31%. Найбільше додали в ціні кукурудзяна, гречана, горохова і ячмінна крупа. Однак, є й такі крупи, які подешевшали.

Гречка, горох і ячмінь рекордно подорожчали: скільки коштують крупи в українських супермаркетах - today.ua

Так, вартість гречаної крупи і рису зросла на 14%. Кукурудзяна каша в середньому коштує в супермаркетах 12,91 грн/кг, що на 24% вище, ніж у вересні 2020 року. Кілограм гречки на сьогоднішній день обійдеться в 35,63 грн (+14%), горохової крупи - 14,33 грн (+20%), ячменю - 11,20 грн (+31%).

Єдина крупа, яка подешевшала за 2021 рік, - це пшоно. Ціни на пшонку впали на 16%, і зараз кілограм цієї крупи коштує приблизно 18 гривень. Гречка, горох і ячмінь рекордно подорожчали: скільки коштують крупи в українських супермаркетах З настанням осені почали стрімко дорожчати й інші продукти харчування на ринках і в супермаркетах. Лідерами подорожчання у другій половині серпня стали, крім круп, макаронні вироби і соняшникова олія. Тільки за останній тиждень зростання цін на ці продукти досягло більш ніж 3%.

Всупереч прогнозам економічних експертів про те, що соняшникова олія вітчизняного виробництва в Україні в кінці літа почне дешевшати, поки цей продукт тільки дорожчає. Теж саме стосується і цукру. У порівнянні з минулим роком ціна на цукор в Україні зросла на 80%.

Нагадаємо, українські аграрії анонсували рекордний урожай зернових в 2021 році, і розповіли, як це відобразиться на ціні борошна і хліба.

ДЖЕРЕЛОglavred.info