У суспільстві активно обговорюють недоліки рекрутингу, про які повідомили військовослужбовці, що добровільно долучилися до ЗСУ. Розгорівся скандал, тому що бійці опинилися у піхоті замість підрозділів, які обирали самостійно та які були погоджені ТЦК. У Генштабі надали офіційне роз'яснення.
Днями у ЗМІ розповсюдили відеоролик, в якому захисники повідомили про порушення своїх прав. Вони наголосили, що за власним бажанням долучилися до війська, пройшли навчання та отримали направлення у певні бригади. Однак виявилося, що військові будуть виконувати зовсім не ті завдання, на які очікували.
У Генштабі надали офіційне звернення до громадян та надали короткий опис порядку залучення добровольців за письмовими згодами від командирів військових частин. Зазначено, що спочатку українці розглядають відкриті вакансії.
"Потім за результатами співбесіди з уповноваженими представниками військових частин, отримують письмові згоди (рекомендаційні листи) від командирів військових частин ПРІОРИТЕТНОГО комплектування для їх призову по мобілізації", - вказали представники ЗСУ.
Уточнюється, що після цього добровольців направляють на навчання для проходження базової загальновійськової підготовки, а після - виключно до військових частин, відповідно до письмової згоди. Генштаб доводить інформацію про пріоритетні військові частини для комплектування особовим складом. Їх перелік може уточнюватися відповідно до клопотань військ (сил) та рішень керівництва ЗСУ.
"Разом з тим, командир військової частини НЕПРІОРИТЕТНОГО комплектування, перед тим, як надати письмову згоду відібраному на військову службу кандидату, повинен порушити клопотання з обґрунтуванням та списками таких кандидатів до органу військового управління за підпорядкованістю. Відповідними органами військового управління узагальнюються зазначені списки кандидатів за підпорядковані військові частини та направляються встановленим порядком до Генерального штабу ЗС України для отримання дозволу щодо надання письмової згоди на подальший призов та направлення, після проходження базової загальновійськової підготовки, до тих військових частин непріоритетного комплектування, які порушили відповідні клопотання", - повідомили у пресслужбі.
Рекрутинг в Україні має попит
Уповноважений представник МОУ з питань рекрутингу Олексій Бежевець повідомив, що до рекрутингових центрів Міноборони звернулося понад 10 тисяч осіб. Ціль відомства – однаково якісне надання послуг у всіх містах.
Бежевець підкреслив, що система постійно вдосконалюється та адаптується. Очікується відкриття центрів рекрутингу у райцентрах. Враховується потік людей, міграційні процеси, щоб забезпечити зручність всім, хто бажає долучитися до армії та захищати державу від російських окупантів.
Нагадаємо про деталі скарг військовослужбовців на "рекрутинг, який не працює".