Газпром відмовився від транзиту газу з Росії через українську ГТС

Російський Газпром відмовився від додаткових запропонованих потужностей щодо транзиту газу через українську ГТС, виставлених на аукціон. При цьому через польський газогін додатковий газ прокачуватимуть.

Газпром відмовився від транзиту газу з Росії через українську ГТС - today.ua

Оператор ГТС Україні виставив на листопад додаткові потужності для транспортування газу через українську ГТС. Зокрема, було запропоновано додаткову прокачку до 9,8 млн кубометрів на добу через газорозподільну станцію "Суджа", а також до 5,2 млн кубометрів на добу через станцію "Сохранівка". Ці потужності були виставлені на аукціоні.

Однак російський Газпром, який міг би скористатись додатковими можливостями для перекачування газу в Європу, не пристав на українську пропозицію. Запропоновані потужності залишились незатребуваними.

Газпром відмовився від транзиту газу з Росії через українську ГТС

Водночас польською пропозицією, виставленою на тому ж аукціоні, російський постачальник газу скористався, але частково. Польська сторона, у свою чергу, запропонувала для транзиту газу в листопаді потужності газопроводу "Ямал-Європа", який проходить через Польщу. Поляки пропонували прокачувати через свої труби щодобово 89 мільйонів кубометрів газу. Натомість російська сторона забронювала  лише трохи більше третини від цього обсягу – 31 мільйон кубометрів.

Що ж стосується української пропозиції, то вона вже другий місяць поспіль залишається "непоміченою" Газпромом. Російський постачальник виконує лише умови контракту, що був укладений до 2024 року, і який передбачає перекачування через українську ГТС 40 мільярдів кубометрів російського газу на рік.

Нагадаємо, тим часом нещодавно на нараді в РФ президент Путін заявив, що Росія повністю виконує договірні зобов'язання щодо транзиту газу через українську ГТС. Водночас, за його словами, Росії не вигідний транзит через українські труби. Мовляв, в обхід нашої ГТС виходить набагато дешевше.