Today.ua

Газові балони: українців попереджають про небезпеку при використанні альтернативних приладів

В умовах, коли більшість населення України змушене існувати без світла, містянам доводиться шукати альтернативних джерел опалення та приготування їжі. Одним з таких джерел є газові балони. Зазвичай невелика газова плитка з балоном входить до туристичного знаряддя. Але тепер українці активно освоюють приготування їжі на такій плитці в умовах міської багатоповерхівки. І більшість навіть не підозрює, що маленький, майже іграшковий, газовий балон до цієї плитки може бути джерелом смертельної небезпеки.

Спеціалісти розповіли, чим небезпечне сусідство з такими балонами в умовах міської квартири, і як зробити максимально безпечним їхнє використання.

Відтоді, як у Києві почали вимикати світло, в місті вже вибухнуло кілька газових балонів. На щастя, в той момент людей не було поруч, і все обійшлося лише зруйнованим приміщенням. Але могло бути й гірше.

Як правильно зберігати балони з газом

Газові балони потребують правильно зберігання. Багато людей зберігають їх на відкритому балконі, що почасти правильно. Навіть якщо десь є витік газу, то на балконі він вивітриться і не досягне небезпечної концентрації. Але тут є інша небезпека. Балон, який зберігався на балконі при мінусових температурах, заносять у дім, під'єднують до плитки і відразу її запалюють. При такому різкому контрасті температур, газ, що був на холодному балконі у зрідженому стані, раптово починає розширюватись від тепла, що може призвести до вибуху балона.

Отже, газ слід зберігати  у належних умовах. В приміщенні, де його зберігають, не повинно бути сирості. На балон не мають потрапляти відкриті сонячні промені. Температура в приміщенні, де він зберігається, не повинна перевищувати +45 градусів. Ну і звісно, що відразу з морозу його не можна використовувати, а слід йому дати нагрітись до кімнатної температури.

При використанні газових балонів також слід дотримуватись кількох правил

Ні в якому разі не можна ставити балон та газову плитку на електричну плиту. Після ввімкнення світла електрична плита швидко розжарюється, і залишений на ній балон може вибухнути, що вже траплялось у Києві не раз.

Відстань між газовим балоном та іншими нагрівальними приладами має бути не менше за один метр.

Не залишайте балон у приміщенні, де сплять люди. Навіть, якщо він від'єднаний від плитки.

Після використання плитки з балоном слід обов'язково провітрити приміщення, а також перевірити вентиль, чи добре він закручений.

Краще обирати балон з ізобутаном. Цей газ менш небезпечний за інші  і горить при низьких температурах.

Не можна залишати балон, яким користуються, без нагляду, і тим більше, не треба довіряти приготування їжі на такій плитці дітям.

Завдяки дотриманню цих правил можна уникнути нещасних випадків, а також зберегти життя – своє та своїх близьких.

Нагадаємо, українцям також розповіли, що має бути в кожному ліфті на випадок вимкнення єлектрики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ