“Ганебне рішення“: Зеленський та Шмигаль відреагували на підвищення тарифів на воду з липня

Автор: Лобанова Єлизавета

Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль розкритикували рішення Нацкомісії з питань енергетики та комуслуг (НКРЕКУ) щодо підвищення тарифів на воду з 1 липня. Вони назвали його "ганебним".

“Ганебне рішення“: Зеленський та Шмигаль відреагували на підвищення тарифів на воду з липня - today.ua

Справа в тому, що Нацкомісія є незалежним регулятором і згідно з законом не зобов'язана радитися з Кабміном та Президентом, підвищуючи тарифи. Однак у той час як подорожчання електроенергії в Україні пройшло за згодою і уряду, і Офісу президента, то подорожчання води викликало бурхливу реакцію.

"М'яко кажучи, ганебне рішення. Непрофесійне. Не погоджено з урядом. Ми не можемо і не сприйматимемо спокійно такі рішення", — заявив президент.

При цьому НКРЕКУ та водоканали в один голос кричать, що підвищення тарифів на воду - це вимушений крок. НКРЕКУ не підвищувала тарифу на воду з 2020 року. З того часу реагенти подорожчали на 81,69%, на зарплати доводиться витрачати на 23,97% більше, зросли витрати на ремонтні роботи та електроенергію. Якщо водоканали змусити працювати на збиток, вони рано чи пізно збанкрутують та зупиняться. Співробітникам не буде чим платити зарплати і галузь просто зупиниться.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

“Ганебне рішення“: Зеленський та Шмигаль відреагували на підвищення тарифів на воду з липня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 1 липня тарифи на воду в Україні в середньому зростуть на 33%. У різних областях тарифи, як і раніше, відрізнятимуться. За попередніми підрахунками середньостатистична українська родина платитиме за воду на 62 грн на місяць більше. А для субсидіантів витрати на водопостачання взагалі не зміняться, субсидія їх покриє.

Раніше повідомлялося, скільки коштуватиме кубометр води за новими тарифами з липня.