ФОПи штрафуватимуть за відмову у безготівковому розрахунку: яке максимальне покарання загрожує підприємцям

ФОПи в Україні мають час до кінця січня на встановлення касових апаратів. Після закінчення цього терміну на підприємців в Україні очікують штрафи до 8500 грн за порушення законодавства про захист прав споживачів, зміни до якого набули чинності з 1 січня.

ФОПи штрафуватимуть за відмову у безготівковому розрахунку: яке максимальне покарання загрожує підприємцям - today.ua

У Держспоживслужбі роз'яснили, що продавець товарів зобов'язаний всіляко сприяти покупцеві у вільному виборі продукції та формі її оплати, зокрема безготівкової. У разі відмови покупець має право написати скаргу та продавця оштрафують.

До кінця січня штрафувати фізосіб підприємців 2-4 групи, які не зареєструють РРО, поки що не будуть. З лютого податкова ретельно контролюватиме процес видачі чеків магазинами та іншими підприємствами, які надають послуги громадянам. Торгувати без надання послуг безготівкового розрахунку мають право лише магазини у населених пунктах із чисельністю людей до 25 000.
ФОПи штрафуватимуть за відмову у безготівковому розрахунку: яке максимальне покарання загрожує підприємцям Відповідно до ст. 23 закону про захист прав споживачів передбачається покарання за відмову покупцю у реалізації його прав у максимальному розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

Також відповідальність за порушення правил торгівлі передбачено ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення: максимальне покарання – 27 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (459 грн). Штрафні санкції до ФОП набудуть чинності з 1 лютого.

Раніше повідомлялося, що українців змусять сплатити податки за неофіційні прибутки.

ДЖЕРЕЛОubr.ua