ФОПи в Україні позбавляються від сплати єдиного податку під час відпустки: про що потрібно знати

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки протягом одного календарного місяця. Йдеться про відпустку раз на рік, а також про лікарняний, який триває 30 і більше календарних днів.

ФОПи в Україні позбавляються від сплати єдиного податку під час відпустки: про що потрібно знати - today.ua

Щоб скористатися правом на відпустку, ФОП необхідно подати в орган податкової служби за місцем реєстрації заяву в довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки. Теж саме стосується і лікарняного, в такому випадку подається заява про терміни втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності.

ФОПи в Україні позбавляються від сплати єдиного податку під час відпустки: про що потрібно знати

Щоб уникнути порушення терміну щодо сплати авансових платежів, рекомендується подавати заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки. А заяву про термін втрати працездатності доцільно подавати відразу після закінчення лікарняного.

Таким чином, підприємці звільняються тільки від сплати єдиного податку, але продовжують платити єдиний соціальний внесок в розмірі 1320 грн. Крім того, якщо під час відпустки або лікарняного підприємець отримує дохід, то за цей період період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення трудової діяльності.

Нагадаємо, що вже в липні українцям почнуть розсилати квитанції, за якими потрібно буде сплатити податок на житло. Платіжки отримають власники квартир площею від 60 квадратних метрів і будинків - від 120 квадратних метрів.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua