Фермери масово відмовляються викуповувати орендовані землі: що стримує ринок землі

Фермери, які багато років орендують сільськогосподарські землі, після відкриття ринку землі не поспішають їх викупати. Вже відомо, що вартість землі з кожним роком буде рости, але попри це аграрії поки готові орендувати паї і надалі.

Фермери масово відмовляються викуповувати орендовані землі: що стримує ринок землі - today.ua

Віцепрезидент Союзу сільськогосподарських та обслуговуючих кооперативів України Віталій Львов розповів, що ринок землі працює досить мляво, і на це є кілька причин.

На його думку, фермери зацікавлені в купівлі землі, яку обробляють, та за якою доглядають роками, але вільних коштів на купівлю ділянок у них, на жаль, не так багато. Деякі банки вже пропонують аграріям земельні кредити, але ажіотажу на них поки немає.

Друга причина відсутності попиту на землю серед фермерів - це те, що власники паїв не поспішають продати землю і чекають, поки вона ще більше зросте в ціні.

Фермери масово відмовляються викуповувати орендовані землі: що стримує ринок землі

Власникам землі зараз набагато вигідніше здавати паї в оренду, ніж їх продавати. Наразі вартість оренди в даний час складає $150- $200 га/рік. Експерти прогнозують, що щорічно вартість паїв буде підвищуватися на 15-20%.

Раніше українцям розповіли, яку землю варто купувати, щоб в майбутньому її вигідно перепродати.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua