Фермерам в Україні дозволили викуповувати орендовані землі: як стати повноцінним власником паю

Автор: Лобанова Єлизавета

Фермерам в Україні нарешті дозволили викуповувати землі постійного користування, які вони орендують у місцевих громад. Після прийняття поправок до закону №5719 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі тютюнових виробів" кошти від продажу земель сільськогосподарського призначення надходитимуть до місцевих та державних бюджетів.

Фермерам в Україні дозволили викуповувати орендовані землі: як стати повноцінним власником паю - today.ua

Донедавна бюджети територіальних громад були заблоковані від надходження коштів від фермерів через відсутність відповідних кодів класифікацій, які дозволяли б зараховувати кошти від продажу ділянок.

Згідно з новим документом, 90% коштів від продажу цих земельних ділянок йтимуть до бюджетів територіальних громад, а 10% – до держбюджету, і тепер це прописано на "папері". Фермерам в Україні дозволили викуповувати орендовані землі: як стати повноцінним власником паю Тепер місцеві громади зможуть отримати свої гроші, а фермери матимуть змогу стати повноцінними господарями своєї землі, на якій вони багато років працюють.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вже 8 місяців в Україні триває перший етап ринку землі. У ньому можуть брати участь лише ФОПи, до яких належить і більшість фермерів. Вони мають право купувати землю, проте не більше ніж 100 га "в одні руки". Втім, їм більше не потрібне, адже зазвичай одне фермерське господарство обробляє максимум до 50 гектарів.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Раніше повідомлялося, що в Україні фіксують п'ятикратне зростання цін на землю.