Фахівці порадили, як вибрати генератор для дому: якісний варіант за прийнятну ціну

Автор: Марченко Любов

Зараз, коли Україна реально стоїть перед загрозою блекауту, дедалі більше громадян замислюються над тим, як забезпечити свій будинок хоча би мінімально  електрикою. І тут, окрім генератора, іншої альтернативи немає. Ціни на генератори можна зустріти різні: від найдешевших по 10-12 тисяч гривень до дорогих за 177 тисяч і вище. Втім, якщо навіть гроші є, не завжди потрібно прагнути взяти те, що дорожче. Можливо, дорогий генератор вам зовсім не потрібен, або навіть більше, може не підійти.

Фахівці порадили, як вибрати генератор для дому: якісний варіант за прийнятну ціну - today.ua

Як правильно вибрати генератор, щоб він підійшов саме для вашої оселі, розповіли Факти ICTV.

Перший критерій, за яким потрібно підбирати генератор – його потужність. Якщо ви хочете за допомогою цього пристрою забезпечувати електрикою невелику пилораму, то генератор на 3 кВт - не ваш варіант. А ось для невеликого житла з мінімумом електроприладів такий буде якраз.

Як вибрати генератор за потужністю?

Перш за все вам потрібно прикинути, які електроприлади у вас є вдома, і які з них працюватимуть одночасно. Інші можна не враховувати, тому що навряд чи у вас одночасно працюватиме все, що в будинку живиться від електрики.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Далі до сумарної потужності (одночасно працюючих приладів) додайте показник пускового струму. У кожного приладу він буде різним.

При цьому не варто брати генератор, в якого потужності "впритул". Завжди треба брати з запасом. В даному випадку запас потужності у нього має бути хоча би 20-30%.

Фахівці порадили, як вибрати генератор для дому: якісний варіант за прийнятну ціну

Для того, щоб забезпечити струмом звичайну побутову техніку, вистачить генератора на 3 кВт. Його потужності достатньо для того, щоби світилися лампочки і, наприклад, працював холодильник. Ціна такого генератора – від 14 тисяч гривень, і він вважається недорогим.

Для приватного будинку, де можуть використовуватись насос або інші потужні споживачі електрики, доведеться не поскупитися на генератор потужністю 5 кВт.

Якщо ви хочете забезпечити струмом невеликий магазин або невеликий будівельний майданчик, то вам знадобиться генератор на 7-8 кВт. Ну, а якщо ви починаєте велике будівництво, то вам знадобиться агрегат на слабше, ніж на 10 кВт.

Однофазні чи трифазні генератори: який вибрати?

Трифазні генератори купують для таких домогосподарств, де є трифазні прилади. До таких відносяться насоси, компресори і деякі інші.
Однак, якщо таких пристроїв немає, то й витрачатися на трифазний генератор не потрібно. Тим більше, що коштує він недешево.

Бензиновий чи дизельний генератор?

У тих та в інших є свої переваги і недоліки. Бензинові генератори набагато дешевше коштують. Натомість паливо для них обійдеться набагато дорожче. Дизельні – дорожчі, але дешевші у використанні.

Переваги бензинового генератора:

  • низький рівень шуму;
  • невисока вартість;
  • за низьких температур навколишнього середовища запустити такий генератор простіше, ніж дизельний.

Недоліки бензинового генератора:

  • неспроможний працювати тривалий час без перерви;
  • найвища вартість палива для генератора.

Переваги дизельного генератора:

  • двигун добре переносить великі навантаження;
  • здатний працювати тривалий час без перерви;
  • паливо для нього дешевше.

Недоліки дизельного генератора:

  • надто шумний;
  • громіздкий;
  • висока ціна.

Ціни на генератори для дому

Ціни на бензинові генератори стартують від 10-12 тисяч гривень. Стільки коштує найдешевший бензиновий генератор невеликої потужності. Але при цьому є й дорогі бензинові генератори, які коштують близько 130 тисяч. Середня вартість такого генератора становить від 18 до 40 тисяч гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дизельні генератори набагато дорожчі. Найдешевший із них потягне на 50 тисяч. А за дорогий доведеться віддати 177 тисяч. У середньому такий генератор обійдеться в 60-85 тисяч гривень.

Нагадаємо, українцям також дали поради щодо встановлення буржуйок та генераторів у багатоквартирному будинку.

Головне